Arsenal má další trofej. V superpoháru zdolal po penaltách mistrovský Liverpool

29. 8. 2020 20:03
Fotbalisté Arsenalu vstoupili do nové sezony vítězstvím v anglickém Superpoháru.
Aubameyang a David Luiz s trofejí.
Aubameyang a David Luiz s trofejí. | Foto: Reuters

Dnes ve Wembley hráli s úřadujícím ligovým mistrem Liverpoolem v normální hrací době 1:1 a v penaltovém rozstřelu uspěli 5:4. Londýnský celek získal trofej po třech letech.

Arsenal poslal do vedení ve 12. minutě Aubameyang a potvrdil, že ve Wembley se mu daří, když na slavném stadionu skóroval v aktuální sezoně v semifinále i vítězném finále Anglického poháru. Liverpool srovnal v 73. minutě zásluhou Minamina a zápas dospěl do penaltového rozstřelu.

V něm jako první neuspěl ve třetí sérii Liverpool, když Brewster trefil břevno. Hráči Arsenalu byli naopak stoprocentní, výhru "Kanonýrů" zpečetil Aubameyang. Londýnský celek tak po vítězství v Anglickém poháru získal druhou trofej během měsíce a Superpohár ovládl po třech letech a celkově pošestnácté.