Arsenal na City nestačil ani v lize, tentokrát schytal tři góly Petr Čech

1. 3. 2018 22:37
Arsenal v dohrávce 28. kola Premier League prohrál s Manchesterem City 0:3, a zaznamenal tak už šestou porážku z posledních deseti zápasů. Se stejným soupeřem přitom prohrál už o víkendu ve finále Ligového poháru identickým skóre, to ale chytal David Ospina, kterého ve čtvrtek nahradil Petr Čech.
Bernardo Silva (Manchester City)
Bernardo Silva (Manchester City) | Foto: Reuters

Londýn - Fotbalisté Manchesteru City rozhodli v 28. kole anglické ligy o vítězství na hřišti Arsenalu už v prvním poločase, v němž překonali brankáře Petra Čecha třikrát. Výsledek 3:0, stejný jako v nedělním finále Ligového poháru, nakonec hosté udrželi a v čele tabulky mají šestnáctibodový náskok před městskými rivaly United. Arsenal zůstal po čtvrté porážce z posledních šesti zápasů na šestém místě, od páté i sedmé pozice má osmibodový odstup.

Čech stále čeká na 200. nulu v Premier League, jeho nejdelší série bez čistého konta po dnešku narostla už na deset zápasů. Jisté to bylo už v 15. minutě, kdy ho střelou z hranice velkého vápna překonal Bernardo Silva.

Hráči City pak po dvou bleskových kombinacích prošli obranou londýnského celku až před Čecha, kterého nejprve prostřelil David Silva a Sané pak v 33. minutě dokonce s míčem doběhl až do branky. Arsenalu po změně stran nepomohl ke snížení ani pokutový kop za faul na Mchitarjana, protože Aubameyangovu střelu k tyči brankář Ederson vyrazil.

Činil se však i Čech. S Arsenalem mohlo být ještě mnohem hůř, ale bývalý český reprezentant několikrát zabránil skórovat nejlepšímu střelci City Agüerovi. Argentinský útočník se v předchozím ligovém utkání proti Leicesteru blýskl čtyřmi góly, celkem jich má v ročníku na kontě 21.