Arsenal nestačil na Everton a může přijít o druhé místo. Leicester prohrál s Bournemouthem

13. 12. 2016 23:02
Dva zápasy Premier League se hrály v úterý večer v Anglii a oba skončily relativně překvapivými výsledky. Everton porazil Arsenal a Bournemouth si poradil s mistrvoským Leicesterem.
Arséne Wenger
Arséne Wenger | Foto: Reuters

Londýn - Po sérii čtrnácti zápasů bez porážky fotbalisté Arsenalu podlehli v anglické lize na hřišti Evertonu 1:2 a dál ztrácejí tři body na vedoucí Chelsea, která má zápas k dobru. Ve středu je může z druhého místa v tabulce sesadit Liverpool.

Arsenal vyhrál předchozí tři utkání v Premier League a dal v nich dohromady jedenáct gólů. Také v Goodison Parku začal slibně a ve 20. minutě šel do vedení zásluhou přímého kopu Alexise Sáncheze, který se dvanáctým gólem v sezoně dotáhl na Diega Costu v čele tabulky střelců.

Domácí vyrovnali těsně před koncem prvního poločasu, kdy se po dlouhém centru Leightona Bainese trefil obránce Seamus Coleman hlavičkou přesně k tyči branky Petra Čecha. Také rozhodující gól dali domácí hlavou. Po rohovém kopu Rosse Barkleyho dal svůj první gól za Everton stoper Ashley Williams.

V nastaveném čase byl po druhé žluté kartě vyloučen domácí kapitán Phil Jagielka a Arsenal v bláznivém závěru málem vyrovnal, ale svěřenci Ronalda Koemana všechny míče mířící v závaru na branku odvrátili. Do snahy o vyrovnání se zapojil i Čech, který se při následném protiútoku musel rychle vracet, domácí však třetí gól nepřidali.

Anglická fotbalová liga - 16. kolo:

Bournemouth - Leicester 1:0 (34. Pugh), Everton - Arsenal 2:1 (44. Coleman, 86. Williams - 20. Sánchez).