Liverpool smetl Watford šesti góly. Arsenal remizoval s Tottenhamem a nevyužil šanci jít do vedení

Aktualizováno 6. 11. 2016 18:29
Arsenal neudržel v zápas esa Tottenhamem vedení., Konečný výsledek 1:1 pečetil Harry Kane,který Petra Čecha překonal z penalty. Gunners tak v Premier League na vítězství nad Tottenhamem čekají už pět zápasů.
Hráči Arsenalu Petr Čech a Shkodran Mustafi po zápase  s Tottenhamem.
Hráči Arsenalu Petr Čech a Shkodran Mustafi po zápase s Tottenhamem. | Foto: Reuters

Londýn - Fotbalisté Liverpoolu rozstříleli v 11. kole anglické ligy Watford 6:1 a dostali se na první místo tabulky o bod před Chelsea. Podobnou šanci nevyužil Arsenal, jenž pouze remizoval v severolondýnském derby s Tottenhamem 1:1. Porážku 1:2 utrpěl nadcházející soupeř Sparty v Evropské lize Southampton v Hullu.

Liverpool vykročil na vrchol tabulky rázně a do přestávky vedl o tři góly. Skóre otevřel Sadio Mané po asistenci Coutinha v 27. minutě, sám Coutinho přidal gól krátce poté. Ve 33. minutě byl Watford donucen k výměně gólmanů, Heurelha Gomese kvůli zranění pravé nohy vystřídal Costel Pantilimon.

Do branky se náhradní brankář v lize postavil po jedenácti měsících a už po deseti minutách inkasoval, když dal svůj první gól v sezoně Emre Can. Také po poločase exhibice Liverpoolu pokračovala, v rozpětí čtyř minut se po hodině hry trefili Roberto Firmino a podruhé Mané.

Jedinou kaňkou pro domácí fotbalisty byl gól útěchy Daryla Janmaata ze 75. minuty. Ale ještě v nastaveném čase přišel šestý zásah Liverpoolu od Georginia Wijnalduma. V ligovém zápase se Liverpoolu na na domácím stadionu podařilo dát šest branek naposledy na začátku sezony 2009/10.

Šanci posunout se na první místo nevyužil Arsenal, i když nad Tottenhamem vedl. Před přestávkou si dal vlastní gól Kevin Wimmer, v 51. minutě ale zařídil konečné skóre Harry Kane svým pátým zásahem ve čtyřech zápasech proti Arsenalu. Z penalty překonal Petra Čecha.

Tottenham se Kaneova návratu dočkal po téměř sedmitýdenní absenci kvůli zranění. Anglický reprezentant měl pozvednout tým po šesti soutěžních zápasech bez vítězství, během kterých se mu povedlo pouze třikrát skórovat.

Do utkání však vstoupili mnohem aktivněji domácí, ale Theo Walcott trefil tyč a z dorážky Mesut Özil minul. Tlak Arsenalu však přece jen vyústil v 42. minutě v branku: po Özilově přímém kopu si Wimmer dal vlastní gól. Stal se tak po někdejším útočníkovi Tottenhamu Chrisi Armstrongovi z roku 2000 teprve druhým hráčem, který se v zápase těchto soupeřů v Premier League takto smolně prosadil.

Z vedení se však svěřenci trenéra Arséna Wengera neradovali dlouho. Krátce po přestávce ve vápně fauloval Laurent Koscielny a z pokutového kopu vyrovnal Kane. Potvrdil svou pověst specialisty na Arsenal, proti rivalovi nastoupil počtvrté a z penalty zaznamenal svůj pátý gól.

I ve druhém poločase se do lepších příležitostí dostávali hráči Arsenalu. Přidat vítězný gól, jenž by znamenal posun na první místo o bod před Chelsea, však nedokázali. Na ligové vítězství nad Tottenhamem čekají už pět zápasů.

Southampton, který se 24. listopadu představí na Letné, prohrál na hřišti Hullu 1:2. O jedinou branku hostů se postaral z pokutového kopu už v 6. minutě nejlepší střelec klubu Charlie Austin. Ale v 61. minutě vyrovnal Robert Snodgrass a krátce poté otočil zápas Michael Dawson.

V historii Premier League padlo 25 tisíc gólů

O jubilejní 25000. branku v historii Premier League se při výhře Manchesteru United 3:1 na hřišti Swansea postaral Zlatan Ibrahimovic. Úvodní gól zápasu však vstřelila jiná hvězdná posila manchesterského celku Paul Pogba po čtvrt hodině hry. Francouzský záložník zpoza vápna skvěle vypálil z voleje a v lize se prosadil poprvé od konce září.

Ibrahimovic se svým mladším kolegou nenechal zahanbit a v 21. minutě ukončil devítihodinový gólový půst také střelou zpoza vápna. Právě tento gól byl jubilejní trefou anglické nejvyšší soutěže. Ještě do poločasu pak švédský útočník přidal svůj druhý zásah, který byl pro změnu jeho 400. gólem v klubové kariéře.

Kouč José Mourinho oproti porážce 1:2 v Evropské lize s Fenerbahce udělal v sestavě šest změn, zápas však odřídit nemohl. Kvůli disciplinárnímu trestu musel zůstat jen na tribuně. Nová krev v základní jedenáctce přinesla kýžený výsledek a United v lize naplno bodovali po čtyřech duelech bez výhry.

Anglická fotbalová liga - 11. kolo:

Arsenal - Tottenham 1:1 (42. vlastní Wimmer - 51. Kane z pen.),

Hull - Southampton 2:1 (61. Snodgrass, 63. Dawson - 6. Austin z pen.),

Liverpool - Watford 6:1 (27. a 60. Mané, 30. Coutinho, 43. Can, 58. Firmino, 90.+1 Wijnaldum - 75. Janmaat),

Swansea - Manchester United 1:3 (69. Van der Hoorn - 21. a 33. Ibrahimovic, 15. Pogba),

Leicester - West Ham United 1:2 (55. Slimani - 52. Morrison, 72. Phillips).