Arsenal vydřel pohárové semifinále. Výhru nad Sheffieldem zachraňoval v nastavení

Aktualizováno 28. 6. 2020 21:43
Gólem v nastavení vybojovali fotbalisté Arsenalu postup do semifinále Anglického poháru. Výhru 2:1 nad Sheffieldem United zařídil v 91. minutě záložník Dani Ceballos, který skóroval poprvé od loňského října. Arsenal je v semifinále nejstarší fotbalové soutěže potřicáté a dělí se o rekord s Manchesterem United.
Dani Ceballos zajistil Arsenalu postup do semifinále FA Cupu.
Dani Ceballos zajistil Arsenalu postup do semifinále FA Cupu. | Foto: Reuters

Do vedení mohl jít jako první domácí Sheffield, když se v 8. minutě na prázdném stadionu Bramall Lane hlavou po rohovém kopu trefil John Lundstram. Brance však předcházel ofsajd, proto ji rozhodčí po konzultaci s videem odvolal.

Na tahu tak byli hosté, penaltu po faulu na Alexandra Lacazetta proměnil Nicolas Pépé. Sheffield odpověděl až v 87. minutě, kdy se po špatně odvráceném rohovém kopu prosadil David McGoldrick. Utkání směřovalo do prodloužení, které však odmítl ranou z úhlu Ceballos.

Fotbalisté Manchesteru City postoupili díky výhře 2:0 nad Newcastlem a zůstávají ve hře o obhajobu loňského triumfu. "Citizens", kteří čtvrteční prohrou s Chelsea ztratili teoretickou možnost na třetí ligový titul v řadě, otevřeli skóre osm minut před přestávkou. Penaltu proměnil Kevin De Bruyne. Vítězství zpečetil v 68. minutě Raheem Sterling.

Šampioni Anglického poháru z roku 2018 z Chelsea postoupili po výhře 1:0 nad Leicesterem, se kterým se v lize perou o třetí příčku. Jedinou branku utkání obstaral v 63. minutě po centru do vápna Ross Barkley.

V semifinále se utkají Manchester City - Arsenal a Manchester United - Chelsea.

Čtvrtfinále fotbalového Anglického poháru:

Sheffield United - Arsenal 1:2 (87. McGoldrick - 25. Pépé z pen., 90.+1 Ceballos), Leicester - Chelsea 0:1 (63. Barkley), Newcastle - Manchester City 0:2 (37. De Bruyne z pen., 68. Sterling).