AS Řím vstoupil do ligové sezony těsnou výhrou v Turíně. Schick odehrál čtvrthodinku

Aktualizováno 19. 8. 2018 22:59
Fotbalisté AS Řím zvítězili v prvním kole Serie A na hřišti FC Turín 1:0 gólem Edina Džeka v závěru. Český útočník Patrik Schick nastoupil na 15 minut.
Patrik Schick odehrál proti FC Turín 15 minut, ale do střelecké listiny se nezapsal. | Foto: Reuters

Turín - Fotbalisté AS Řím vstoupili do sezony italské ligy výhrou 1:0 na hřišti FC Turín. V závěru rozhodl Edin Džeko. V tu chvíli už byl na hřišti i český útočník Patrik Schick, který nastoupil na posledních 15 minut.

Římané soupeře přestříleli, dvakrát trefili konstrukci branky, ale na gól si museli počkat. Až v 89. minutě poslal střídající Kluivert centr na zadní tyč, kde číhal Džeko a ranou z voleje obstřelil obránce pod břevno.

"Doufal jsem, že to Kluivert odcentruje na zadní tyč a naštěstí se tak stalo. Nebyl čas přemýšlet. Bylo kolem hodně hráčů, tak nebyla možnost to zpracovat. Musel jsem to prostě vystřelit. A je z toho jeden ze tří nejhezčích gólů mé kariéry. Loni jsme dal podobný, možná ještě hezčí, ale tenhle byl důležitější," řekl Džeko.

Zahajovací zápas naopak nevyšel Interu Milán, který prohrál 0:1 na půdě Sassuola. I přes letní posílení se nedokázal prosadit v útoku, a tak duel rozhodla penalta z 27. minuty, kterou proměnil Berardi.

Boloňa doma prohrála se Spal 0:1. Český záložník Ladislav Krejčí v dresu poražených šanci nedostal. Alespoň bod mohl slavit Antonín Barák, jehož Udine remizovalo 2:2 na hřišti nováčka z Parmy, když prohrávalo už o dvě branky.

Italská fotbalová liga - 1. kolo:

FC Turín - AS Řím 0:1 (89. Džeko), Boloňa - Spal Ferrara 0:1 (71. Kurtič), Empoli - Cagliari 2:0 (14. Krunič, 51. Caputo), Parma - Udine 2:2 (44. Inglese, 60. Barilla - 66. De Paul z pen., 71. Fofana), Sassuolo - Inter Milán 1:0 (27. Berardi z pen.),

Zápasy AC Milán - FC Janov a Sampdoria Janov - Fiorentina byly odloženy.