Real hladce zdolal Alavés, Atlético po sedmi letech podlehlo Betisu

Aktualizováno 3. 2. 2019 22:44
Real Madrid porazil v duelu 22. kola španělské ligy doma Alavés 3:0 a připsal si čtvrtou výhru v řadě. Na vedoucí Barcelonu ztrácí osm bodů. Fotbalisté Atlética Madrid překvapivě prohráli v Seville s Betisem 0:1. Vítězný gól vstřelil v 65. minutě z penalty útočník Sergio Canales.
Karim Benzema.
Karim Benzema. | Foto: Reuters

Zápas na Santiago Bernabeu otevřel ve 30. minutě desátou brankou v lize francouzský útočník Karim Benzema. Ve druhé půli vstřelil druhý gól v ročníku teprve osmnáctiletý talent Júnior Vinícius a v nastaveném čase zpečetil vítězství parádním gólem hlavou v letu Mariano, pro kterého to byla první branka v sezoně. Fotbalisté Alavésu se za celé utkání dostali pouze k jediné střele.

Real tak po čtvrté výhře v řadě ukrojil z náskoku vedoucí Barcelony i druhého Atlética, na které už ztrácí jen dva body. V příštím kole se v madridském derby oba týmy utkají o druhé místo. Alavés se po třech porážkách za sebou propadl mimo pohárové pozice na sedmé místo.

Fotbalisté Atlética Madrid překvapivě prohráli v Seville s Betisem 0:1 a na vedoucí Barcelonu ztrácejí už šest bodů. Atlético předtím podlehlo Betisu v soutěžním utkání naposledy v prosinci 2011.

Druhý tým španělské ligy mohl po sobotní remíze Barcelony se Sevillou snížit ztrátu na lídra, ale nakonec nezískal ani bod. Atlético prohrálo naposledy v říjnu, kdy v Lize mistrů podlehlo v Dortmundu 0:4.

Španělská fotbalová liga - 22. kolo:

Villarreal - Espaňol Barcelona 2:2 (37. Iborra, 64. Cazorla z pen. - 75. vlastní Bonera, 81. Rosales), Betis Sevilla - Atlético Madrid 1:0 (65. Canales z pen.), Eibar - Girona 3:0 (47. a 57. z pen. Charles, 37. Peňa), Real Madrid - Alavés 3:0 (30. Benzema, 80. Júnior Vinícius, 90.+1 Mariano).

1. FC Barcelona 22 15 5 2 60:23 50
2. Atlético Madrid 22 12 8 2 32:14 44
3. Real Madrid 22 13 3 6 37:26 42
4. FC Sevilla 22 10 6 6 36:23 36
5. Getafe 22 8 8 6 25:18 32
6. Betis Sevilla 22 9 5 8 26:26 32
7. Alavés 22 9 5 8 22:27 32
8. Valencie 22 6 12 4 24:20 30