Atlético nastřílelo Seville na jejím hřišti pět branek, Griezmann zaznamenal hattrick

25. 2. 2018 22:51
Atlético Madrid zvítězilo ve šlágru 25. kola španělské ligy v Seville 5:2. Kanonýr Antoine Griezmann se na výhře podílel třemi góly.
Saúl Ňíguez (vlevo) a Antoine Griezmann slaví gól Atlétika Madrid v Seville.
Saúl Ňíguez (vlevo) a Antoine Griezmann slaví gól Atlétika Madrid v Seville. | Foto: Reuters

Sevilla - Fotbalisté Atlética Madrid deklasovali ve šlágru 25. kola španělské ligy Sevillu na jejím hřišti 5:2 a z druhého místa ztrácejí na Barcelonu znovu sedm bodů. Hattrickem k výhře přispěl francouzský kanonýr Antoine Griezmann.

Valencie zvítězila nad San Sebastianem 2:1 a je čtvrtá o dva body za Realem Madrid. Obě branky vítězů vstřelil Santi Mina. Valencie vyhrála potřetí v řadě a na domácím hřišti se jí daří: v této sezoně na stadionu Mestalla prohrála jen s Villarrealem a "Bílým baletem".

Sevilla sice měla první šanci zápasu, Muriel ale gólmana Oblaka nepřekonal. Po půlhodině hry na druhé straně otevřel skóre Costa, který využil fatální zaváhání domácích v rozehrávce. Vzápětí mohli Andalusané vyrovnat, N'Zonzi ale trefil břevno.

Griezmann svými trefami orámoval poločasovou přestávku. Nejprve se prosadil povedenou ranou do šibenice a poté proměnil penaltu. V 65. minutě přidal čtvrtý zásah Koke po další chybě domácí obrany a přihrávce Griezmanna.

Francouzský reprezentant mohl posléze zkompletovat hattrick, trefil však tyč. Nakonec se mu to ale povedlo v 81. minutě po Ňíguezově přihrávce. Tři góly v zápase dal poprvé od 21. prosince 2014, kdy přispěl k výhře Atlética 4:1 v Bilbau.

Za domácí vstřelili v závěru čestné góly Sarabia a Nolito. Sevilla prohrála na svém stadionu teprve druhé z posledních 25 ligových utkání. Atlético drží sérii pěti vítězných duelů.

Valencijský útočník Mina otevřel skóre proti San Sebastianu ve 34. minutě, poté co si gólman Toňo na poslední chvíli rozmyslel výběh pro centrovaný míč a ten doputoval k nedůsledně hlídanému dvaadvacetiletému útočníkovi. Hosté sice v druhém poločase vyrovnali zásluhou Oyarzabala, v 68. minutě ale definitivně rozhodl po další Toňově chybě Mina. V závěru domácí zachránila tyč.

Španělská fotbalová liga - 25. kolo:

Villarreal - Getafe 1:0 (3. Ünal), Bilbao - Málaga 2:1 (17. Susaeta, 44. San José - 13. En-Nesyri), Valencie - San Sebastian 2:1 (34. a 68. Mina - 54. Oyarzabal), FC Sevilla - Atlético Madrid 2:5 (85. Sarabia, 89. Nolito - 42., 51. z pen. a 81. Griezmann, 29. Costa, 65. Koke).