Barcelona překvapivě prohrála s Alavésem, Atlético a Real si zastřílely

Aktualizováno 10. 9. 2016 22:48
Senzací fotbalového víkendu je porážka Barcelony na domácí půdě proti nováčkovi z Alavésu. To Antoine Griezmann režíroval pohodovou výhru Atlética Madrid, všechny čtyři branky proti Celtě Vigo ale padaly až ve druhém poločase. Real skóroval už v šesté minutě, postaral se o to Cristiano Ronaldo.
Antoine Griezmann si v úvodním zápase třetího kola španělské ligy připsal dva góly a asistenci. | Foto: Reuters

Barcelona - Fotbalisté Barcelony překvapivě prohráli ve třetím kole španělské ligy s nováčkem z Alavésu 1:2 a poprvé v sezoně ztratili body. Rozhodující branku vstřelil v 64. minutě Ibai Gómez a Alavés tak zůstává v tomto ročníku neporažen. Atlético Madrid si připsalo první výhru, když zvítězilo 4:0 na hřišti Celty Vigo, která stále čeká na první bod. Povedený zápas prožil nejlepší střelec mistrovství Evropy ve Francii Antoine Griezmann, jenž nejprve asistoval Kokemu a následně sám přidal dvě trefy. Uspěl také městský rival Atlética Real. Nad Pamplonou zvítězil 5:2, první zápas v sezoně za "Bílý balet" odehrál Cristiano Ronaldo a už po šesti minutách otevřel skóre.

Barcelona byla sice od začátku zápasu s Alavésem dle očekávání aktivnějším týmem, nebyla však příliš přesná v zakončení. Alavés naopak zužitkoval první výraznou šanci, když v 39. minutě po Kikově centru z pravé strany Deyverson překonal gólmana Cillessena, který si odbyl debut v dresu katalánského celku.

Ihned po přestávce srovnal po Neymarově rohovém kopu stoper Mathieu. Hosté pak sice v 51. minutě znovu rozvlnili barcelonskou síť, gól však nebyl uznán pro ofsajd.

Přesto nováček soutěže nakonec vedení vrátil na svoji stranu, neboť se v 64. minutě obranou prodral Gómez a chladnokrevně zakončil. Alavés vyhrál ligový duel na Camp Nou poprvé od února 2000.

Atlético vyhrálo poprvé v sezoně

Svěřenci trenéra Simeoneho to ve Vigu neměli jednoduché. V prvním poločase měli domácí dvě velké šance, Seňé ani Bongonda je ale nedokázali využít. Po přestávce už Atlético začalo plnit roli favorita a v 53. minutě po přesném Griezmannově centru otevřel skóre Koke.

Následně francouzský reprezentant dvakrát skóroval podobným způsobem, když hlavou zužitkoval centry Ňígueze a Juanfrana z pravé strany. Minutu před koncem upravil na konečných 4:0 střídající Correa.

V šesté minutě zápasu Real - Pamplona předložil Bale přihrávku před bránu Ronaldovi a portugalský útočník proměnil v gól svoji první střelu v novém ročníku La Ligy. Odstartoval tak kanonádu, neboť na něj navázali už v prvním poločase Danilo a Ramos, který dal svoji 28. branku hlavou a v této statistice je nejúspěšnějším hrajícím obráncem v pětici nejlepších evropských lig.

Po změně stran přidali další dvě trefy Pepe a Modrič. Za stavu 5:0 domácí polevili v koncentraci a nechali Pamplonu dvakrát zasáhnout, když se prosadili Riera a García. První jmenovaný měl navíc k dispozici penaltu, tu ale neproměnil. Real vyhrál patnáctý ligový zápas v řadě a vyrovnal svoji rekordní sérii z roku 1961.

Španělská fotbalová liga - 3. kolo:

Vigo - Atlético Madrid 0:4 (73. a 81. Griezmann, 53. Koke, 89. Correa), Real Madrid - Pamplona 5:2 (6. Ronaldo, 40. Danilo, 45.+1 Ramos, 56. Pepe, 62. Modrič - 64. Riera, 78. García), FC Sevilla - Las Palmas 2:1 (89. Sarabia z pen., 90.+4 Fernández - 16. Tanausu), Málaga - Villarreal 0:2 (33. Costa, 44. Sansone), FC Barcelona - Alavés 1:2 (46. Mathieu - 39. Deyverson, 64. Gómez).