Fenomenální Messi vstřelil další gól a překonal Pelého rekord, tabulku vede Atlético

23. 12. 2020 0:22
Fotbalisté Atlética Madrid si upevnili vedení ve španělské lize před městským rivalem Realem. V zápase 15. kola vyhráli na hřišti třetího San Sebastianu 2:0 brankami z druhého poločasu. Barcelona vybojovala tři body na hřišti Valladolidu po výhře 3:0, ke kterému jí dopomohl rekordním 644. gólem Lionel Messi. Sevilla i bez stále zraněného Tomáše Vaclíka zvítězila ve Valencii 1:0.
Lionel Messi, FC Barcelona
Lionel Messi, FC Barcelona | Foto: Reuters

Po nevýrazném prvním poločase, ve kterém ani jeden z týmů nevystřelil na branku, se Atlético ujalo vedení ve 49. minutě. První střelu mezi tři tyče přetavil Mario Hermoso hlavičkou v gól. Vítězství mužstva z hlavního města čtvrt hodiny před koncem zpečetil ranou z hranice pokutového území Marcos Llorente.

Hlavním režisérem výhry Barcelony byl kapitán Messi. Argentinský špílmachr od počátku zaměstnával brankáře střeleckými pokusy, úvodní gól ale padl po jeho centru, který zužitkoval Clement Lenglet. Do poločasu "Blaugranas" navýšili náskok, na malém vápně si našel přízemní centr Martin Braithwaite a skóroval.

Střelecky se Messi prosadil v 65. minutě, kdy po rychlé kombinaci vstřelil sedmou branku v ligovém ročníku a celkově 644. v barcelonském dresu. Osamostatnil se v čele historického pořadí podle počtu gólů za jeden klub, Pelé dal 643 branek za brazilský Santos.

Vaclík vynechal již sedmý soutěžní zápas kvůli svalovému zranění, které si přivodil při rozcvičce před utkáním Ligy mistrů proti Chelsea na začátku prosince. I tak Sevilla zvládla protáhnout šňůru venkovních výher ve všech soutěžích na šest. O třech bodech pro Andalusany rozhodl v 81. minutě Suso.

Španělská fotbalová liga - 15. kolo:

Elche - Pamplona 2:2 (47. Fidel, 78. Carillo - 10. García, 64. Brašanac), Valencie - FC Sevilla 0:1 (81. Suso), Huesca - Levante 1:1 (31. Ontiveros z pen. - 53. Melero), San Sebastian - Atlético Madrid 0:2 (49. Hermoso, 74. Llorente), Valladolid - FC Barcelona 0:3 (21. Lenglet, 35. Braithwaite, 65. Messi), Villarreal - Bilbao 1:1 (74. Pino - 20. Williams).

1. Atlético Madrid 13 10 2 1 26:5 32
2. Real Madrid 14 9 2 3 25:14 29
3. San Sebastian 16 7 5 4 25:12 26
4. Villarreal 15 6 8 1 20:14 26
5. FC Barcelona 14 7 3 4 28:14 24
6. FC Sevilla 13 7 2 4 15:10 23
7. Granada 13 6 3 4 17:20 21
8. Vigo 14 5 4 5 19:20 19