Atlético porazilo Valladolid, ale oslavy Barcelony oddálilo jen na pár hodin

Aktualizováno 27. 4. 2019 20:41
Fotbalisté Atlética Madrid ve 35. kole španělské ligy zvítězili 1:0 nad Valladolidem, ale po výhře Barcelony nad Levante se mistrem soutěže už jistě nestanou.
Saúl a Antoine Griezmann oslavují těsné vítězství nad Realem Valladolid.
Saúl a Antoine Griezmann oslavují těsné vítězství nad Realem Valladolid. | Foto: Reuters

Atlético vědělo, že v případě porážky odstartuje barcelonské oslavy, a to zřejmě hráčům svazovalo nohy. Druhý tým tabulky se těžko prosazoval. Hosté jim tak museli pomoci sami. V 66. minutě odcentroval Saúl a obránce Fernández si na přední tyči srazil míč do vlastní branky. Pět minut před koncem ale mohlo Atlético o vedení přijít, když jeden z hráčů zahrál ve vápně rukou, ale sudí po konzultaci s videem penaltu neodpískal.

Bilbao dnes remizovalo s Alavésem 1:1 a udrželo před ním náskok tří bodů na sedmé příčce zaručující postup do Evropské ligy.

Španělská fotbalová liga - 35. kolo:

Bilbao - Alavés 1:1 (41. Benat - 45. Baston), Atlético Madrid - Valladolid 1:0 (66. vlastní Fernández), Leganés - Vigo 0:0, FC Barcelona - Levante 1:0 (62. Messi).

1. FC Barcelona 35 25 8 2 86:32 83
2. Atlético Madrid 35 22 8 5 52:23 74
3. Real Madrid 34 20 5 9 59:38 65
4. FC Sevilla 34 16 7 11 59:42 55
5. Getafe 34 14 13 7 43:29 55
6. Valencie 34 12 16 6 40:31 52
7. Bilbao 35 12 14 9 38:41 50
8. Alavés 35 12 11 12 36:45 47