Atlético vypadlo v poháru se soupeřem z třetí ligy, Simeone vypustil tajemnou narážku

6. 1. 2021 22:29
Fotbalisté Atlética Madrid ve třetím kole Španělského poháru nečekaně vypadli se soupeřem z třetí ligy. Vedoucí celek nejvyšší soutěže dnes na hřišti Cornelly prohrál 0:1 a navíc po vyloučení Ricarda Sáncheze dohrával v oslabení. Ligovou dohrávku zvládla Barcelona, která díky dvěma trefám Lionela Messiho porazila Athletic Bilbao 3:2.
Marcos Llorente
Marcos Llorente | Foto: Reuters

Outsidera poslal do vedení už v sedmé minutě Adrian Jiménez a vedení sedmý tým třetí ligy dokázal udržet až do konce. Atlético mělo celý zápas problémy vyrovnat se s umělým trávníkem a od 65. minuty navíc hrálo bez Sáncheze, jenž dostal druhou žlutou kartu. Přesto mohli hosté z ojedinělé šance vyrovnat, ale Saúl Níguez trefil tyč.

Atlético, které v 15 kolech La Ligy prohrálo jen jednou, nestačilo na soupeře z třetí ligy stejně jako v minulé sezoně, kdy Leonese podlehli 1:2 po prodloužení. Cornellá si zahraje pohárové osmifinále poprvé v klubové historii. "Soupeř si stejně jako před rokem zasloužil postoupit," řekl trenér Atlética Diego Simeone.

"Vyrovnali se nám, hráli to, co potřebovali a sbírali odražené míče," uvedl argentinský kouč a poněkud tajemně dodal, že pokud bude v klubu i za rok, pokusí se vyřazení v poháru napravit. "Jsem tady spokojený, ale ve fotbale se věci rychle mění a musíte být otevření všem možnostem," řekl Simeone, jenž má s Atléticem smlouvu do roku 2022.

Barcelona si poradila s Bilbaem

Roli favorita naopak splnila Barcelona, která v dohrávce druhého kola španělské ligy po obratu vyhráli 3:2 v Bilbau a posunuli se na třetí místo neúplné tabulky. O vítězství hostů rozhodl dvěma góly Lionel Messi a s devíti zásahy se dotáhl na dvojici nejlepších střelců soutěže Iaga Aspase z Celty Vigo a Luise Suáreze z Atlética Madrid.

Barcelona sice už od třetí minuty prohrávala, ale ještě v prvním poločase vyrovnal Pedri a Messi poslal hosty do vedení. Po hodině hry přidala argentinská hvězda druhou branku a i když v úplném závěru Bilbao snížilo zásluhou Ikera Muniaina, na vyrovnání už čas nemělo.

Katalánský celek se díky vítězství posunul na třetí místo tabulky a na obhájce titulu Real Madrid na druhé příčce ztrácí pět bodů. Od prvního Atlética Madrid, které má však odehráno o dvě utkání méně, dělí Barcelonu sedm bodů. Bilbao je na devátém místě.

Lionel Messi a Antoine Griezmann slaví branku Barcelony
Lionel Messi a Antoine Griezmann slaví branku Barcelony | Foto: Reuters

Španělská fotbalová liga - 2. kolo:

Bilbao - FC Barcelona 2:3 (3. Williams, 90. Muniain - 38. a 62. Messi, 14. Pedri)

1. Atlético Madrid 15 12 2 1 29:6 38
2. Real Madrid 17 11 3 3 30:15 36
3. FC Barcelona 17 9 4 4 33:17 31
4. San Sebastian 18 8 6 4 27:13 30
5. Villarreal 17 7 8 2 22:17 29
6. FC Sevilla 15 8 3 4 18:11 27
7. Granada 16 7 3 6 19:25 24
8. Vigo 17 6 5 6 22:24 23