Aktualizováno 2. 3. 2017 23:26
Atlético Madrid pouze remizovalo na hřišti La Coruni, která bojuje o záchranu ve španělské lize.
Griezmann zachraňoval svým gólem remízu.
Griezmann zachraňoval svým gólem remízu. | Foto: Reuters

Madrid - Fotbalisté La Coruni v prvním utkání pod vedením nového kouče Pepeho Mela ve španělské lize remizovali s Atléticem Madrid 1:1 a bodovali po sérii čtyř porážek. Sevilla zdolala 1:0 Bilbao a po čtvrtém vítězství v řadě ztrácí dva bod

Deportivo, které s předchozím trenérem Gaizkem Garitanem zvítězilo naposledy 18. prosince, šlo už ve 13. minutě do vedení. Brankář hostů Jan Oblak poslal míč výkopem přímo k Florinu Andonemu a rumunský útočník toho využil ke snadnému gólu. Osmou trefou v sezoně si pojistil pozici nejlepšího střelce La Coruni.

Domácí tým dlouho živil naději na první výhru po sedmi zápasech, ale v 68. minutě vyrovnal Antoine Griezmann. Hvězdný francouzský útočník skóroval nádhernou střelou z dálky a zaznamenal jubilejní 100. ligový gól v kariéře. V nejvyšší španělské soutěži jich dal 94 a šestkrát skóroval ve druhé lize.

Zápas nedohrál Fernando Torres, který přišel na hřiště v 65. minutě, ale po srážce hlavou se soupeřem opustil trávník v závěru na nosítkách. Útočník Atlética byl po střetu v bezvědomí. Záchranka ho odvezla do nemocnice, kde zůstal přes noc na pozorování. Podle madridského celku je při vědomí a ve stabilizovaném stavu. Více zde.

Atlético je v tabulce čtvrté. Sedmnácté Deportivo se vzdálilo na jeden bod sestupovému pásmu a oproti týmům za sebou má zápas k dobru.

Sevilla rozhodla o svém vítězství hned v úvodu zápasu. Stevan Jovetič sice ve 14. minutě trefil z penalty nohy brankáře Gorky Iraizoze, ale dorážející Iborra již uspěl.

Španělská fotbalová liga - 25. kolo:

La Coruňa - Atlético Madrid 1:1 (13. Andone - 68. Griezmann), FC Sevilla - Bilbao 1:0 (14. Iborra).