Ibrahimovič tentokrát bez gólu, třetí vítězství Mourinha zařídil Rashford až v nastavení.

Aktualizováno 27. 8. 2016 20:36
Prvního tříbodového zápasu se ve třetím kole Premier League dočkali fotbalisté Arsenalu, kteří si poradili s Watfordem 3:1. Tabulku vede na počet vstřelených branek Chelsea, která vyhrála pod novým trenérem Contem i potřetí, devět bodů má i Manchester United, jemuž těsné vítězství zařídil až v nastaveném čase Marcus Rashford.
Marcus Rashford přišel na hřiště v 71. minutě, v nastavení se pak radoval z vítězné branky. | Foto: Reuters

Londýn - Fotbalisté Arsenalu slaví premiérové vítězství v sezoně, brankář Petr Čech jim v třetím kole anglické ligy pomohl k výhře 3:1 ve Watfordu. U všech tří gólů vítězů byl Alexis Sánchez. Už třetí výhru zaznamenala Chelsea, která zdolala 3:0 nováčka Burnley. Stoprocentní je i Manchester United po výhře 1:0 v Hullu. Soupeř Sparty v Evropské lize Southampton doma remizoval 1:1 se Sunderlandem.

Arsenal po nevydařeném vstupu do sezony zabral. Nejprve remizoval s obhájcem titulu Leicesterem a dnes jasně přehrál Watford. Stal se po Manchesteru United teprve druhým týmem v historii, který na hřištích soupeřů nastřílel v Premier League už 700 branek.

První gól zaznamenal Cazorla z penalty po faulu na Sáncheze. Chilský útočník pak sám zvýšil a ještě před poločasem Sánchez ještě asistoval u gólu Özila. Watford jen snížil, když Pereyra z dorážky překonal klečícího Čecha a připravil ho o druhé čisté konto sezony.

Fotbalisté Manchesteru United zůstávají pod trenérem Josém Mourinhem stoprocentní. Čtvrtou soutěžní výhru za sebou vybojovali v Hullu, kde se však dlouho trápili. Už se zdálo, že poprvé ztratí, ale v nastavení předvedl hezkou akci Rooney, přihrál před branku a střídající Rashford zblízka doklepl míč do sítě.

Poslední v tabulce je Stoke, jehož brankář Given měl v souboji s Evertonem velkou smůlu. Kapitán soupeře Baines sice napálil pokutový kop jen do tyče, míč se však odrazil od zad brankáře do branky. Šlo přitom o jediný gól zápasu.

To gólman Bournemouthu Boruc chytil posledni tři penalty, které na něj šly. V nastavení duelu s Crystal Palace přece jen inkasoval a zápas skončil 1:1. Bournemouth tak čeká na vítězství už osm zápasů.

V nové sezoně ještě nevyhrál ani Southampton, který doma znovu jen remizoval 1:1. Deset minut před koncem prohrával po penaltě Defoa. Sunderland však vedení neudržel a v 85. minutě vyrovnal Rodríguez střelou z dálky, kterou lacině propustil hostující gólman.

Atraktivní duel pohárových aspirantů skončil remízou

Dnešní program začal zajímavým zápasem mezi dvěma aspiranty na přední příčky. Liverpool sice měl dostatek příležitostí zvýšit jednogólové vedení, ale nakonec si odvezl z Tottenhamu remízu 1:1.

Od úvodního hvizdu se hrál svižný fotbal. Více gólových šancí ale měl Liverpool. Ten se dostal do vedení ve 43. minutě gólem James Milnera z penalty. Kohouti se ale ve druhém poločase vzchopili a hru vyrovnali. Remízu nakonec zařídil 18 minut před koncem obránce Rose.

Třetí tým loňského ročníku Tottenham tak má po třech zápasech na kontě 5 bodů, Liverpool dokonce ještě o bod méně.

Anglická fotbalová liga - 3. kolo:

Tottenham - Liverpool 1:1 (72. Rose - 43. Milner z pen.), Chelsea - Burnley 3:0 (9. Hazard, 41. Willian, 89. Moses), Crystal Palace - Bournemouth 1:1 (90.+3 Dann - 11. King), Everton - Stoke 1:0 (51. vlastní Given), Leicester - Swansea 2:1 (32. Vardy, 52. Morgan - 80. Fer), Southampton - Sunderland 1:1 (85. Rodríguez - 80. Defoe z pen.), Watford - Arsenal 1:3 (57. Pereyra - 9. Cazorla z pen., 40. Sánchez, 45. Özil), Hull - Manchester United 0:1 (90.+2 Rashford).