Manchester United znovu zaváhal, k výhře mu nestačily ani tři góly během sedmi minut

Aktualizováno 24. 11. 2019 19:53
Fotbalisté Manchesteru United remizovali v anglické lize v Sheffieldu po hektické přestřelce 3:3.
Aaron Wan-Bissaka (vlevo) z Manchesteru United se přetahuje o míč s Johnem Fleckem ze Sheffieldu | Foto: Reuters

Nováček soutěže zúročil aktivitu v 19. minutě, kdy vyraženou střelu Johna Lundstrama z malého vápna doklepl za záda Davida De Gey John Fleck. Manchester vstoupil do druhé půle v tlaku, který však záhy utnul brankou z rychlého kontru útočník "The Blades" Lys Mousset.

Hosté se zmátořili v 72. minutě, kdy si na sražený centr naběhl devatenáctiletý odchovanec United Brandon Williams a propálil hradbu těl ve vápně. O pět minut později už bylo vyrovnáno, na spoluhráče navázal ještě o rok mladší Mason Greenwood, jenž dopravil do branky centr Marcuse Rashforda. Poprvé od roku 2005 se tak za "Rudé ďábly" trefili v zápase Premier League dva teenageři.

Obrat dokonal už po dvou minutách právě Rashford, který se prosadil po zpětné přihrávce Daniela Jamese. Manchester si však ani tentokrát dvě ligové výhry po sobě v tomto ročníku nepřipsal. V první minutě nastavení se v závaru v pokutovém území nejlépe zorientoval McBurnie, který dvacet minut předtím vystřídal zraněného střelce druhé branky Mousseta, a uzavřel gólově bohaté utkání.

Anglická fotbalová liga - 13. kolo:

Sheffield United - Manchester United 3:3 (19. Fleck, 52. Mousset, 90.+1 McBurnie - 72. Williams, 77. Greenwood, 79. Rashford).

Augsburg se dvěma Čechy zničil Daridův tým

V utkání 12. kola německé fotbalové ligy zvítězil Augsburg s brankářem Tomášem Koubkem a střídajícím Janem Morávkem nad Herthou, za kterou od začátku nastoupil Vladimír Darida, vysoko 4:0.

Augsburg šel do vedení v 17. minutě, kdy se prosadil Philipp Max. O devět minut později navýšil náskok domácího týmu Sergio Córdova, chvíli poté podrazil brankář Herthy Rune Jarstein soupeře a dostal červenou kartu. Po přestávce Augsburg přidal ještě dvě branky, trefili se Andre Hahn a Florian Niederlechner.

Na poslední pětiminutovku se na hřiště dostal i Morávek. Jeho a Koubkův spoluhráč Marek Suchý chyběl v nominaci kvůli dlouhodobému zranění.

Hoffenheim prohrál doma s oslabenou Mohučí 1:5. Za hosty otevřel skóre v 33. minutě Levin Öztunali, pak ale šel jeho tým do deseti po šlapáku Boteho Bakua. Domácí nedokázali početní výhody využít a naopak dostali další gól, když mohučský centr srazil za záda vlastního brankáře Pavel Kadeřábek. Český reprezentant pak měl v průběhu druhé půle dvě střelecké příležitosti, které neproměnil.

Třígólový náskok zařídil Mohuči Pierre Kunde Malong, a přestože Andrej Kramarič v 83. minutě zkorigoval, hosté dvěma slepenými góly těsně před koncem debakl zase zvýraznili. Vítěznou ligovou premiéru si tak na lavičce Mohuče připsal trenér Achim Beierlorzer, který před reprezentační pauzou nahradil odvolaného Sandra Schwarze.

Německá fotbalová liga - 12. kolo:

Augsburg - Hertha Berlín 4:0 (17. Max, 26. Córdova, 52. Hahn, 79. Niederlechner), Hoffenheim - Mohuč 1:5 (83. Kramarič - 62. a 90.+3 Kunde Malong, 33. Öztunali, 52. vlastní Kadeřábek, 90. Boetius).

AS Řím i Lazio zvítězily, Krejčího Boloňa remizovala

Fotbalisté Lazia Řím zvítězili ve 13. kole italské ligy gólem v nastavení 2:1 na hřišti Sassuola a na třetím místě tabulky udrželi dvoubodový náskok na městského rivala AS, který vyhrál 3:0 nad Brescií.

Lazio v Sassuolu natáhlo sérii ligových výher na pět. Úvodní gól dali hosté v 34. minutě, kdy dal patnáctou branku v sezoně nejlepší střelec Serie A Ciro Immobile. Těsně před poločasem vyrovnal Francesco Caputo, ale Lazio strhlo vítězství na svou stranu v 91. minutě díky Felipemu Caicedovi.

AS Řím rozhodl utkání s poslední Brescií také ve druhé půli. V 49. minutě se hlavou trefil Chris Smalling, který o osm minut později nahrál Gianlucovi Mancinimu, a výhru stvrdil v 66. minutě Edin Džeko. Brescia, v jejímž dresu odehrál 28 minut český reprezentant Jaromír Zmrhal, utrpěla pátou ligovou porážku v řadě, příchod trenéra Fabia Grossa na začátku listopadu zatím nenese ovoce. Zmrhalův spoluhráč Aleš Matějů nemohl nastoupit kvůli trestu za vyloučení v předchozím utkání.

Boloňa ukončila sérii tří porážek a Ladislav Krejčí u toho byl po celých devadesát minut. Do vedení šli hosté z Parmy v 17. minutě zásluhou švédského záložníka Dejana Kulusevského, ještě před přestávkou vyrovnal Rodrigo Palacio, nejlepší střelec týmu se čtyřmi ligovými brankami. Parma si vedení vzala zpátky v 71. minutě gólem Simoneho Iacoponiho, dělbu bodů ale zařídil v páté nastavené minutě domácí kapitán Blerim Dzemaili.

Sampdoria Janov, za kterou odehrál celý zápas Jakub Jankto, porazila Udine 2:1. Hosté šli do vedení ve 29. minutě zásluhou Ilji Nestorovského, za domácí otočili stav Manolo Gabbiadini a z penalty Gastón Ramírez. Češi působící v Udine Antonín Barák a Jan Kubala zůstali pouze na lavičce.

Italská fotbalová liga - 13. kolo:

Boloňa - Parma 2:2 (40. Palacio, 90.+5 Dzemaili - 17. Kulusevski, 71. Iacoponi), AS Řím - Brescia 3:0 (49. Smalling, 57. Mancini, 66. Džeko), Hellas Verona - Fiorentina 1:0 (66. Di Carmine), Sassuolo - Lazio Řím 1:2 (45. Caputo - 34. Immobile, 90.+1 Caicedo), Sampdoria Janov - Udine 2:1 (45.+6 Gabbiadini, 74. Ramírez z pen. - 29. Nestorovski), Lecce - Cagliari odloženo kvůli podmáčenému terénu.

Vaclík vychytal Seville těsné vítězství ve Valladolidu

Fotbalisté Valladolidu nedokázali ve 14. kole španělské ligy překonat českého reprezentačního brankáře Tomáše Vaclíka a doma podlehli Seville 0:1. Vítězný tým se v tabulce zařadil na třetí místo se ztrátou jediného bodu na vedoucí Barcelonu i druhý Real Madrid.

Seville se ve Valladolidu dlouho nedařilo, její letošní dubnové vítězství bylo první výhrou za poslední dvě desetiletí. Další tříbodový zisk hostům zařídil Argentinec Éver Banega, který sice ve 13. minutě neproměnil penaltu, ale když rozhodčí nechal pokutový kop opakovat kvůli předčasnému pohybu gólmana z čáry, postavil se k míči znovu a střelou do horního rohu napodruhé uspěl.

Sevilla prodloužila sérii bez porážky na osm soutěžních zápasů, z toho ve španělské lize bodovala pošesté za sebou. Na Vaclíka mířila za celé utkání jediná střela, domácí hráči ho neohrozili ani v krátké přesilovce po vyloučení Lucase Ocampose v nastaveném čase.

Španělská fotbalová liga - 14. kolo:

Valladolid - FC Sevilla 0:1 (13. Banega z pen.), Espaňol Barcelona - Getafe 1:1 (45. Wu Lej - 3. Mata), Pamplona - Bilbao 1:2 (76. Chimy Avila - 21. Williams, 79. Kodro), Eibar - Alavés 0:2 (85. a 90.+1 Joselu), Villarreal - Vigo 1:3 (59. Chukwueze - 79. a 90.+4 Aspas, 54. Sisto).