reklama

Ave Júlio César. Hvězdný Brazilec ukončil kariéru v utkání na slavném Maracaná

Júlio César vyhrál Ligu mistrů a Copu América. Na trofej z mistrovství světa však nedosáhl. Júlio César vyhrál Ligu mistrů a Copu América. Na trofej z mistrovství světa však nedosáhl. autor: Reuters
Osmatřicetiletý brazilský fotbalový brankář Júlio César se rozloučil s kariérou při ligovém utkání Flamenga proti Américe na stadionu Maracaná.

Rio de Janeiro - Jeden z nejlepších světových brankářů nedávné minulosti Brazilec Júlio César ukončil v 38 letech kariéru. Účastník tří mistrovství světa se s profesionálním fotbalem rozloučil v sobotním utkání brazilské ligy na slavném stadionu Maracaná, kde se svým klubem Flamengo zvítězil 2:0 nad týmem América.

César se pětkrát stal italským šampionem s Interem Milán, s nímž v roce 2010 vyhrál i Ligu mistrů, pak ještě získal tři portugalské tituly s Benficou Lisabon. Během angažmá v Itálii byl považován za jednoho ze tří nejlepších brankářů světa vedle Ikera Casillase a Gianluigiho Buffona.

V reprezentaci odchytal za deset let 87 zápasů, vyhrál s ní v roce 2004 Copu América. Na nejcennější trofej z mistrovství světa nedosáhl a na šampionátu v roce 2014 doma v Brazílii zažil nejhorší moment kariéry, když v semifinále dostal při historickém debaklu od německých fotbalistů sedm gólů (1:7).

Do Flamenga, kde v roce 1997 zahájil kariéru, se vrátil letos v lednu jen za tím účelem, aby se ve svém prvním klubu s fotbalem také rozloučil.

reklama