Barák v Itálii zazářil. Byl u obou gólů Verony proti Empoli, je v top 10 střelců ligy

22. 11. 2021 23:13
Záložník Antonín Barák vstřelil v dohrávce 13. kola italské fotbalové ligy pátý gól v sezoně, v nastavení potom Veroně pomohl i přihrávkou na vítěznou branku k domácí výhře 2:1 nad Empoli.
Antonín Barák
Antonín Barák | Foto: Reuters

Český reprezentant navázal mimo jiné i na reprezentační gól z přípravného utkání s Kuvajtem (7:0) a nyní se dělí o desáté místo v tabulce střelců. V týmu Hellasu je druhý za autorem devíti gólů Simeonem.

V duelu dosavadních sousedů v tabulce si Barák ve 49. minutě naběhl na centr náhradníka Lazoviče a hlavičkou z hranice penalty zlomil bezbrankový stav. Hosté vyrovnali zhruba o čtvrt hodiny později zásluhou Romagnoliho, ale dělbu bodů odmítl v první nastavené minutě po Barákově přiťuknutí tečovanou střelou z úhlu Tameze.

Hellas vyhrál doma popáté za sebou a posunul se na deváté místo s dvoubodovou ztrátou na pohárové pozice. Empoli je o tři body a tři příčky zpět, dostal se před ně FC Turín, který porazil 2:1 Udine. Ve vítězném týmu odehrál posledních dvacet minut reprezentační obránce David Zima, který v italské lize nastoupil poprvé od počátku října a po pěti zápasech strávených celých na lavičce.

Italská fotbalová liga - 13. kolo:

Hellas Verona - Empoli 2:1 (49. Barák, 90.+1 Tameze - 67. Romagnoli), FC Turín - Udine 2:1 (8. Brekalo, 48. Bremer - 77. Forestieri).

1. Neapol 13 10 2 1 26:7 32
2. AC Milán 13 10 2 1 29:15 32
3. Inter Milán 13 8 4 1 32:15 28
4. Bergamo 13 7 4 2 27:17 25
5. AS Řím 13 7 1 5 23:15 22
6. Lazio Řím 13 6 3 4 25:21 21
7. Fiorentina 13 7 0 6 20:17 21
8. Juventus Turín 13 6 3 4 18:15 21