Barákův gól pomohl Veroně k remíze, AC Milán po výhře nad Spezií vede ligu

25. 9. 2021 22:45
Český reprezentační záložník Antonín Barák pomohl Veroně gólem z penalty k remíze 3:3 na hřišti FC Janov v 6. kole italské fotbalové ligy.
Antonín Barák
Antonín Barák | Foto: Reuters

Obhájce titulu Inter Milán remizoval doma s Bergamem 2:2 a udržel v ligové sezoně neporazitelnost. AC Milán vyhrál na hřišti Spezie 2:1 a dostal se do čela neúplné tabulky. V 87. minutě vstřelil rozdílový gól Brahim Díaz.

Verona vstřelila gól v osmé minutě, kdy se prosadil Giovanni Simeone, syn trenéra Atlética Madrid Diega Simeoneho. Čtyři minuty po změně stran nezaváhal z pokutového kopu Barák. Příbramský odchovanec se trefil podruhé v tomto ročníku Serie A.

Janovští se nevzdali a v rozmezí 76. až 85. minuty obrátili stav. Nejprve se dvakrát prosadil Criscito, přičemž poprvé skóroval z penalty, gól na 3:2 zaznamenal Destro. V nastavení ale srovnal Kalinič. Verona bodovala ve třetím kole po sobě, v ligové sezoně však vyhrála jediné utkání.

Inter otevřel skóre na San Siru v páté minutě díky Martínezovi. Atalanta v rozmezí 30. až 38. minuty otočila skóre po trefách Malinovského a Tolóie. Po změně stran srovnal Džeko.

V 85. minutě mohl domácím zajistit plný bodový zisk Dimarco, jenže nedal. Na druhé straně udeřil Piccoli, míč už se ale předtím ocitl mimo hrací plochu, a proto gól neplatil. Inter se v úterý v Lize mistrů představí na hřišti Šachtaru Doněck, Bergamo o den později čekají Young Boys Bern.

"Rossoneri" se proti Spezii ujali vedení krátce po změně stran zásluhou Daniela Maldiniho. Devatenáctiletý syn Paola Maldiniho a vnuk další klubové legendy Cesareho Maldiniho oslavil gólovou hlavičkou premiérový ligový start v základní sestavě AC.

"Byl to velmi silný zážitek. Dnešek jsem prožíval, ale byl jsem klidný. Naštěstí jsme získali tři body, i když to bylo těžké. Trenér (Pioli) mi v pátek oznámil, že dnes nastoupím, ale nestresoval jsem se tím," řekl Maldini pro streamovací službu DAZN. Podle italských médií je to poprvé, co si tři generace jedné rodiny zahrály v Serii A.

V 80. minutě srovnal Verde, ale Díaz v závěru rozhodl. Milánský celek udržel neporazitelnost v ligové sezoně, připsal si v ní už pátou výhru a ideálně se naladil na domácí úterní souboj skupiny Ligy mistrů s obhájcem španělského titulu Atléticem Madrid.

Italská fotbalová liga - 6. kolo:

Spezia - AC Milán 1:2 (80. Verde - 48. Maldini, 87. Díaz), Inter Milán - Bergamo 2:2 (5. Martínez, 71. Džeko - 30. Malinovskij, 38. Tolói), FC Janov - Hellas Verona 3:3 (76. z pen. a 80. Criscito, 85. Destro - 8. Simeone, 49. Barák z pen., 90.+1 Kalinič).

1. AC Milán 6 5 1 0 12:3 16
2. Neapol 5 5 0 0 14:2 15
3. Inter Milán 6 4 2 0 20:7 14
4. AS Řím 5 4 0 1 12:5 12
5. Bergamo 6 3 2 1 8:6 11
6. Fiorentina 5 3 0 2 8:9 9
7. Lazio Řím 5 2 2 1 12:7 8
8. Boloňa 5 2 2 1 7:10 8