Real porazil Pamplonu a zůstal první, Barcelona rozdrtila Alavés

Aktualizováno 11. 2. 2017 23:06
Barcelona v sobotu odpoledne porazila Alavés 6:0 a dostala se na chvíli do čela tabulky. Ještě večer se ale díky výhře nad Pamplonou 3:1 na první místo vrátil Real Madrid.
Neymar, Luís Suárez a Ivan Rakitič
Neymar, Luís Suárez a Ivan Rakitič | Foto: Reuters

Madrid - Fotbalisté Realu Madrid ve 22. kole španělské ligy zvítězili na hřišti poslední Pamplony 3:1 a s dvěma zápasy k dobru vedou tabulku nadále o bod před Barcelonou. Katalánský obhájce titulu deklasoval Alavés na jeho stadionu 6:0, dvěma góly a dvěma asistencemi se blýskl barcelonský kanonýr Luis Suárez.

Real poslal do vedení ve 24. minutě Cristiano Ronaldo, který z úhlu propálil brankáře Salvatorea Sirigua. Jenže už za devět minut se za hostující obránce dostal Sergio León a povedeným obloučkem přehodil gólmana Keylora Navase.

"Bílý balet" se s outsiderem trápil a několikrát ho podržel pozorný Navas. Až po hodině hry se prosadil přízemní ranou Isco a ve třetí minutě nastavení přidal definitivní pojistku střídající Lucas Vázquez dalším lobem. Real venku vyhrál soutěžní duel poprvé od konce listopadu.

Barcelona roli favorita začala potvrzovat až na konci prvního poločasu. Ve 37. minutě otevřel skóre zblízka Suárez a krátce poté zvýšil další útočník Neymar po chybě domácího brankáře Fernanda Pacheca.

Druhý poločas už byl jednoznačně v režii hostů, kteří svého finálového soupeře ve Španělském poháru jasně přehrávali. Mezi 59. a 67. minutou se trefili Lionel Messi, do vlastní branky Alexis, Ivan Rakitič a podruhé Suárez.

Uruguayský útočník s 18 zásahy vede tabulku střelů, druhý Messi má o gól méně. Třetí Cristiano Ronaldo z Realu se v La Lize zatím trefil "jen" čtrnáctkrát.

Radost z jednoznačné výhry hostům v závěru zkazilo zranění beka Aleixe Vidala, jenž si po faulu Thea Hernándeze zřejmě vážně poškodil kotník.

Španělská fotbalová liga - 22. kolo:

Betis Sevilla - Valencie 0:0, Alavés - FC Barcelona 0:6 (37. a 67. L. Suárez, 40. Neymar, 59. Messi, 63. vlastní Alexis, 65. Rakitič), Bilbao - La Coruňa 2:1 (71. Muniain, 89 Aduriz - 42. Colak), Pamplona - Real Madrid 1:3 (33. León - 24. Ronaldo, 62. Isco, 90.+3 Lucas Vázquez).