Barcelona doma schytala čtyři góly od Betisu, k bodům nestačily ani dva góly Messiho

11. 11. 2018 18:19
Uzdravený Lionel Messi dal ve španělské lize dva góly, ale Barceloně to překvapivě k vítězství nepomohlo. Na domácím hřišti lídr tabulky podlehl Betisu Sevilla 3:4. Barcelona poprvé v sezoně La Ligy prohrála na vlastním stadionu a po předchozích přesvědčivých výhrách nad FC Sevilla (4:2) a Realem Madrid (5:1) museli svěřenci Ernesta Valverdeho strávit druhou porážku v ligové sezoně.
Lionel Messi
Lionel Messi | Foto: Reuters

Messi se objevil v základní sestavě po pěti utkáních, které vynechal kvůli zlomené ruce z 20. října. Ani s hlavní hvězdou na trávníku ale Barcelona nezvládla první poločas a do šaten se šlo za stavu 0:2.

Ve druhé půli snížil Messi z penalty, hosté ale po třech minutách znovu odskočili. Na Vidalovu trefu pro změnu soupeř odpověděl za čtyři minuty. Messi skóroval ještě v nastaveném čase, ale na obrat už nebyl čas. Betis slavil ve španělské soutěži první výhru od konce září.

Real Madrid ukončil sérii tří venkovních ligových porážek a zvítězil na hřišti Celty Vigo 4:2. Real tak pod argentinským koučem Solarim vyhrál i čtvrté utkání.

Do vedení poslal "Bílý balet" Benzema, který byl i u druhé branky, když si po jeho střele srazil míč do sítě Cabral. Za domácí snížil Mallo, dva góly Realu pak ale přidali ještě Ramos z penalty a Ceballos. V nastaveném čase už jen zkorigoval výsledek Méndez.

Fotbalisté Realu se tak vezou na vítězné vlně, ve středu porazili v Lize mistrů Plzeň 5:0 a Celtě nasázeli čtyři branky. Pod Solarim tak mají na kontě 15 vstřelených gólů a pouze dva obdržené. V tabulce jsou šestí, na vedoucí Barcelonu ztrácejí čtyři body.

Fotbalisté Sevilly porazili Espaňol 2:1, když zápas otočili ve druhé půli. Katalánský celek dostal v 38. minutě do vedení Iglesias, jenže domácí srovnali zásluhou Mercada a těsně před koncem základní hrací doby dokonal obrat Ben Yedder.

Espaňol by se v případě výhry bodově dotáhl na městského rivala v čele tabulky, místo toho mu patří páté místo. Sevilla se naopak posunula na druhou pozici za Barcelonu, spolu s Atléticem Madrid a Alavésem ztrácí na lídra pouhý bod.

Espaňol tak prodloužil neúspěšnou bilanci z venkovních zápasů, ze sedmi duelů získal pouze šest bodů za jednu výhru a tři remízy. Sevilla na domácím stadionu prohrála pouze v polovině září s Getafe.

Villarreal remizoval na hřišti předposledního Vallecana 2:2, když za hosty vyrovnal v 80. minutě Sansone. Naposledy "Žlutá ponorka" vyhrála v lize na konci září v Bilbau. Vallecano si připsalo tři body za vítězství zatím pouze jednou, v polovině září zdolalo Huescu 1:0. Spolu s poslední Huescou obdrželo ve dvanácti kolech 25 branek, což je nejvíce z ligy.

Španělská fotbalová liga - 12. kolo:

Alavés - Huesca 2:1 (41. Jony, 68. Sobrino - 35. Gómez), FC Barcelona - Betis Sevilla 3:4 (68. z pen. a 90.+2 Messi, 79. Vidal - 20. Junior, 34. Joaquín, 71. Lo Celso, 83. Canales), FC Sevilla - Espaňol Barcelona 2:1 (70. Mercado, 89. Ben Yedder - 38. Iglesias), Vallecano - Villarreal 2:2 (45. De Tomás, 66. García - 33. Chukwueze, 80. Sansone), Vigo - Real Madrid 2:4 (61. Mallo, 90.+4 Méndez - 23. Benzema, 56. vlastní Cabral, 83. Ramos z pen., 90.+1 Ceballos).

1. FC Barcelona 12 7 3 2 34:18 24
2. FC Sevilla 12 7 2 3 24:14 23
3. Atlético Madrid 12 6 5 1 16:8 23
4. Alavés 12 7 2 3 17:12 23
5. Espaňol Barcelona 12 6 3 3 16:10 21
6. Real Madrid 12 6 2 4 20:16 20
7. Valladolid 12 4 5 3 9:9 17
8. Levante 12 5 2 5 18:19 17