Barcelona má nového hrdinu, zraněného Messiho zastoupil šestnáctiletý mladíček

14. 9. 2019 22:59
Fotbalisté Barcelony zvítězili ve španělské lize 5:2 nad Valencií.
Šestnáctiletý útočník Barcelony Anssumane Fati slaví svůj gól do sítě Valencie, s gratulací spěchá Antoine Griezmann | Foto: Reuters

Zraněného Lionela Messiho zastoupil na Nou Campu v útoku šestnáctiletý Anssumane Fati, který první gól dal a na druhý přihrál De Jongovi.

Ve 29. minutě sice snížil Gameiro, ale obhájce titulu si vzal dvougólové vedení zpět po Piquého dorážce. Další dvě branky přidal po příchodu z lavičky uzdravený útočník Suárez. V závěru skóre zkorigoval Gómez.

Premiéra tak nevyšla novému trenérovi Valencie Albertu Celadesovi, který v týdnu nahradil odvolaného Marcelina.

Fotbalisté Atlética Madrid poprvé v nové sezoně španělské ligy ztratili body. Ve čtvrtém kole prohráli v San Sebastianu 0:2 a mohou přijít o první místo.

Baskický celek odehrál první domácí utkání v sezoně na zrekonstruovaném stadionu Anoeta a ligového lídra zlomil dvěma slepenými góly ve druhém poločase. Trefili se Odegaard a Monreal. V případě nedělní výhry nad Alavésem vystřídá svěřence Diega Simeoneho v čele tabulky Sevilla.

Real Madrid po dvou ztrátách v lize zvítězil. Díky domácí výhře 3:2 nad Levante se posunul na druhé místo.

Real po předchozích remízách s Valladolidem a Villarrealem vstoupil do dnešního utkání dobře, tříbrankové vedení nad sokem z Valencie si zajistil už v prvním poločase. V rozmezí šesti minut se nejprve hlavou a pak i nohou trefil útočník Karim Benzema, pět minut před změnou stran navýšil náskok "bílého baletu" Casemiro.

Za Levante brzy po přestávce snížil Borja Mayoral, kontaktní branku vstřelil čtvrt hodiny před koncem po sedmi minutách na hřišti střídající Gonzalo Melero po signálu po rohovém kopu.

Debutu za Real se dočkal záložník Eden Hazard, který v létě přišel za sto milionů eur z Chelsea a dosud kvůli zranění stehenního svalu nastoupil pouze v přípravě. Dnes odehrál závěrečnou půlhodinu.

Španělská fotbalová liga - 4. kolo:

FC Barcelona - Valencie 5:2 (61. a 82. Suárez, 3. Fati, 7. De Jong, 52. Piqué - 29. Gameiro, 90.+2 Gómez), Real Madrid - Levante 3:2 (25. a 31. Benzema, 40. Casemiro - 49. Mayoral, 75. Melero), Leganés - Villarreal 0:3 (26. a 90.+3 Moreno, 39. vlastní Silva), San Sebastian - Atlético Madrid 2:0 (58. Odegaard, 61. Monreal).