Barcelona na prázdném stadionu porazila Las Palmas 3:0, tři body slaví i Real

1. 10. 2017 22:42
I bez fanoušků zvládli hráči Barcelony zápas sedmého kola proti Las Palmas, které přehráli 3:0. Tři body může slavit i madridský Real, který porazil Espaňol 2:0.
Radost Barcelony před prázdnými tribunami
Radost Barcelony před prázdnými tribunami | Foto: Reuters

Barcelona - Fotbalisté Barcelony porazili v sedmém kole španělské ligy Las Palmas 3:0 a nadále mají stoprocentní úspěšnost. Před Sevillou mají v čele tabulky náskok pěti bodů. Zápas, o jehož odložení domácí klub marně žádal kvůli událostem spojeným s referendem o nezávislosti Katalánska, se odehrál bez diváků. Real Madrid prolomil trápení na domácím stadionu a porazil Espaňol Barcelona 2:0. Oba góly dal Isco. "Bílý balet" se posunul na páté místo, na Barcelonu znovu ztrácí sedm bodů.

V La Lize se stalo poprvé, že by se celé utkání odehrálo bez fanoušků na stadionu. Pouze třikrát v minulosti duel začal s diváckou kulisou, ale kvůli mimořádné události byl dohrán za zavřenými dveřmi.

Barcelonští hráči měli od začátku převahu, prosadit se však dokázali až v druhém poločase. V 49. minutě otevřel skóre po Messiho rohovém kopu hlavou Busquets a vstřelil první soutěžní gól za Barcelonu od listopadu 2014. Messi zaznamenal jubilejní 100. asistenci na stadionu Camp Nou.

Nebyl to jediný milník, který dnes argentinský kanonýr překonal. Nastoupil totiž k 594. utkání za katalánský velkoklub a překonal tak obránce Carlese Puyola. Pouze Xavi Hernández (767) a Andres Iniesta (639) se pyšní více starty.

Messi tento zápis do historie oslavil hned dvěma brankami ze 70. a 77. minuty a je prvním hráčem, který v této sezoně v La Lize nastřílel přes deset gólů. Las Palmas ani při premiéře kouče Paka Ayestarána nedokázalo zvítězit, v posledních třech duelech nedalo ani branku.

"Dnes to byl speciální den, museli jsme se soustředit na sportovní stránku, což pro nás nebylo zrovna příjemné, a byli jsme vším podráždění, neboť v našich myslích byly jiné věci. Náš výkon v prvním poločase byl velmi špatný. Po změně stran jsme byli lepší, dominovali jsme ve všech aspektech a jsme šťastní za sérii výher," uvedl střelec první branky Busquets.

V prvním poločase duelu Real - Espaňol měli domácí množství šancí a po půlhodině hry se poprvé prosadil Isco po přihrávce za obranu od Ronalda, který zaznamenal 200. asistenci za klub a reprezentaci. Z toho 112 si připsal v Realu, 54 v Manchesteru United, sedm v lisabonském Sportingu a 27 v dresu portugalského národního týmu.

Espaňol se ale nevzdával a v závěru úvodního dějství dokonce Moreno trefil tyč. Po změně stran ve snaze vyrovnat zvýšil útočnou aktivitu, z čehož však dvacet minut před koncem vyústil protiútok, na jehož konci byl znovu úspěšný Isco. V sestavě Realu se poprvé představil osmnáctiletý marocký bek Achraf Hakimi.

Útočník Villarrealu Cédric Bakambu prožil povedené utkání s Eibarem. V 25. minutě poslal nejbližšího soupeře pražské Slavie v Evropské lize do vedení, když přeloboval gólmana hostů Dmitroviče, krátce po změně stran zvýšil náskok po přesné Sansoneho přihrávce před branku a čtvrt hodiny před koncem zkompletoval hattrick z pokutového kopu.

Trenér Javi Calleja tak zažil úspěšný ligový debut na lavičce "Žluté ponorky". Do hry poslal sestavu Barbosa - Gaspar, Álvaro González, Ruíz, Costa - Fornals, Hernández, Trigueros (73. Soriano), Castillejo (82. Guerra) - Bakambu, Sansone (66. Bacca).

Valencie potvrdila formu a i po utkání s Bilbaem zůstala bez porážky. Po poločase vedla 2:0 po gólech Zazy a Pareja, v 59. minutě snížil Aduriz, jenž je se 150 zásahy třetím nejlepším aktivním střelcem v La Lize za nedostižnou dvojicí Lionel Messi (360) a Cristiano Ronaldo (285).

Na Adurizovo snížení však brzy zareagoval Rodrigo, který zvýšil na 3:1, a Athleticu tak nebyla k ničemu ani Garcíova trefa hlavou čtvrt hodiny před koncem. Baskové získali z posledních čtyř utkání jediný bod.

Španělská fotbalová liga - 7. kolo:

San Sebastian - Betis Sevilla 4:4 (13. Willian José, 26. Oyarzabal, 57. Prieto, 86. Llorente - 6. Sanabria, 28. Feddal, 46. Joaquín, 84. León), FC Barcelona - Las Palmas 3:0 (70. a 77. Messi, 49. Busquets), Valencie - Bilbao 3:2 (27. Zaza, 34. Parejo z pen., 66. Rodrigo - 59. Aduriz, 76. García), Villarreal - Eibar 3:0 (25., 52. a 76. z pen. Bakambu), Real Madrid - Espaňol Barcelona 2:0 (30. a 71. Isco).