Barcelona remizovala v San Sebastianu. Real půjde v případě vítězství do čela

Aktualizováno 14. 12. 2019 23:06
Fotbalisté Barcelony ve španělské lize pouze remizovali na hřišti San Sebastianu 2:2 a mohou přijít o první místo v tabulce. Druhý Real Madrid odehraje zápas 17. kola v neděli ve Valencii a v případě vítězství půjde do čela.
Antoine Griezmann z Barcelony centruje pod dohledem Adnana Januzaje ze San Sebastianu. | Foto: Reuters

San Sebastian si na lídra soutěže poprvé vyšlápl ve 12. minutě, kdy pokutový kop s jistotou proměnil Mikel Oyarzabal. Krátce před pauzou ale srovnal po rychlém protiútoku chytrým dloubáčkem Antoine Griezmann.

Katalánský velkoklub poslal do vedení v 49. minutě Luis Suárez, kterému předložil míč před prázdnou branku Lionel Messi. Čerstvý držitel Zlatého míče Messi připravil uruguayskému kanonýrovi pět z posledních šesti branek, sám ale gólově nenavázal na hattrick z minulého kola proti Mallorce.

Naopak v 62. minutě vyrovnal na konečných 2:2 po nešťastném zákroku brankáře Marca-Andrého ter Stegena útočník Alexander Isak. Barcelona může přijít o první místo, zpátky si ho ale případně může vzít už ve středu, kdy hostí Real v odloženém El Clásicu.

Remízy San Sebastianu využilo Atlético Madrid a výhrou 2:0 nad Pamplonou se posunulo na čtvrté místo. Favorizovaní "Rojiblancos" přitom dlouho nemohli najít recept na skvěle chytajícího Sergia Herreru, kterému navíc při hlavičce Joaa Felixe v prvním poločase pomohlo i břevno.

Nakonec brankáře Pamplony překonal v 67. minutě hlavou po standardní situaci nejlepší střelec týmu Álvaro Morata. Pojistku přidal v 75. minutě Saúl.

Španělská fotbalová liga - 17. kolo:

Granada - Levante 1:2 (60. Machís - 55. Rochina, 90. Bardhi), San Sebastian - FC Barcelona 2:2 (12. Oyarzabal z pen., 62. Isak - 38. Griezmann, 49. Suárez), Bilbao - Eibar 0:0, Atlético Madrid - Pamplona 2:0 (67. Morata, 75. Saúl).