Barcelona po blamáži porazila Villarreal, Messi v poločase střídal

24. 9. 2019 22:59
Tři dny po překvapivé porážce s nováčkem španělské ligy Granadou fotbalisté Barcelony zvítězili v domácí soutěži nad Villarrealem 2:1. Poprvé v sezoně po zranění lýtka se v základní sestavě katalánského týmu objevil Lionel Messi, který byl v pondělí pošesté vyhlášen nejlepším hráčem světa. Do druhého poločasu však už kvůli svalovému zranění nenastoupil.
Ošetřovaný Lionel Messi v utkání proti Villarrealu.
Ošetřovaný Lionel Messi v utkání proti Villarrealu. | Foto: Reuters

Barcelona, kterou za měsíc přivítá pražská Slavia ve třetím kole Ligy mistrů, se ujala vedení v šesté minutě, kdy po Messiho rohovém kopu poslal míč hlavou do sítě Antoine Griezmann. Pro letní posilu Barcelony to byl třetí ligový gól v sezoně. Po čtvrthodině hry zvýšil na 2:0 ranou z dálky Arthur. Těsně před poločasovou pauzou odpověděl podobnou výstavní střelou Santi Cazorla.

Obhájci titulu tak ani v šestém kole neudrželi čisté konto, což se týmu Barcelony stalo naposledy před jedenácti lety.

Granada na senzační vítězství nad Barcelonou (2:0) navázala remízou 1:1 ve Valladolidu a vede neúplnou tabulku. Nováček nejvyšší soutěž má jedenáct bodů jako Bilbao a Real Madrid, které odehrály o zápas méně. Barcelona na čtvrtém místě je o bod zpět.

Messi střídal preventivně

Zranění staronového nejlepšího fotbalisty světa Lionela Messiho by nemělo být vážné. Trenér katalánského celku Ernesto Valverde po zápase uvedl, že argentinský útočník měl problémy s přitahovačem a o poločase střídal spíše z preventivních důvodů.

"Je to jen menší problém v oblasti přitahovače. Nechtěli jsme nic riskovat, takže jsme ho raději stáhli," vysvětlil trenér Valverde. "Když se Messimu něco stane, vypadá to, že se celý svět zastaví," dodal kouč Barcelony, jež je jedním ze soupeřů Slavie v základní skupině Ligy mistrů.

Další zápas hrají úřadující španělští mistři v sobotu na hřišti Getafe.

Španělská fotbalová liga - 6. kolo:

Valladolid - Granada 1:1 (12. Plano - 42. Fernández), Betis Sevilla - Levante 3:1 (45.+3 a 48. Loren, 67. Iglesias - 7. Hernani), FC Barcelona - Villarreal 2:1 (6. Griezmann, 15. Arthur - 44. Cazorla).