Barcelona ve druhé půli otočila utkání na hřišti Getafe, ale přišla o zraněného Dembélého

Aktualizováno 16. 9. 2017 22:59
Fotbalisté Barcelony zvládli utkání na hřišti Getafe a zásluhou Paulinhovy první branky po příchodu z Číny zvítězili 2:1. Zranila se však posila Ousmane Dembélé.
Paulinho slaví se spoluhráči vítěznou branku na hřišti Getafe.
Paulinho slaví se spoluhráči vítěznou branku na hřišti Getafe. | Foto: Reuters

Madrid - Fotbalisté Barcelony otočili zápas čtvrtého kola španělské ligy a na hřišti Getafe zvítězili 2:1. Premiérovým gólem za Barcelonu rozhodl šest minut před koncem Paulinho. Katalánský velkoklub zůstal bodově stoprocentní, v utkání se mu ale zranila posila z Dortmundu Ousmane DembéléAtlético Madrid prožilo úspěšnou premiéru na novém stadionu Wanda Metropolitano, Málagu tam porazilo 1:0.

První poločas byl pro Barcelonu nepříjemný. Ve 29. minutě musel hřiště opustit kvůli zranění zadního stehenního svalu Dembélé a o deset minut později navíc hosté inkasovali, když povedeným volejem zpoza vápna otevřel skóre Šibasaki. Poslední tři góly, které Barcelona inkasovala, vstřelili japonští fotbalisté. Před Šibasakim se do sítě Katalánců trefil v květnu dvakrát Inui z Eibaru.

V druhém dějství se Barcelona vzchopila a otočila skóre. V 62. minutě vyrovnal Denis Suárez a v závěru oslavil první trefu po příchodu z Číny Paulinho. Getafe si tak i přes slibný začátek bude muset počkat na první výhru nad Barcelonou od listopadu 2011.

V prvním poločase utkání Atlético - Málaga měl největší šanci hostující Castro, gólman Oblak ale balon vyrazil. Po hodině hry viděli diváci premiérovou branku na novém stadionu poté, co si Correa poradil v souboji jeden na jednoho a předložil míč do vápna Griezmannovi, který se nemýlil. V závěru zápasu mohl vyrovnat Rolán, slovinský gólman Oblak ale znovu zasáhl.

Španělská fotbalová liga - 4. kolo:

Levante - Valencie 1:1 (41. Bardhi - 31. Rodrigo), Getafe - FC Barcelona 1:2 (39. Šibasaki - 62. D. Suárez, 84. Paulinho), Betis Sevilla - La Coruňa 2:1 (14. a 76. Joaquín - 23. Cartabia), Atlético Madrid - Málaga 1:0 (61. Griezmann).