Barcelona vydřela důležitou výhru. Na hřišti Atlética Madrid rozhodl v závěru Messi

Aktualizováno 26. 2. 2017 22:58
Argentinský kanonýr vstřelil rozhodující branku na 1:2 v 86. minutě utkání, když za záda brankáře Oblaka dorazil svou vlastní střelu. Zvítězili ale také fotbalisté Realu Madrid a zůstali v čele ligy.
Lionel Messi dává rozhodující gól zápasu mezi Atléticem a Barcelonou
Lionel Messi dává rozhodující gól zápasu mezi Atléticem a Barcelonou | Foto: Reuters

Madrid - Fotbalisté Barcelony zvítězili ve šlágru 24. kola španělské ligy na hřišti Atlética Madrid 2:1. Katalánský celek bodoval v 17. ligovém utkání v řadě, zatímco Atlético nenavázalo na předchozích osm duelů bez prohry. Barcelona z druhého místa ztrácí stále bod na vedoucí Real Madrid, který otočil zápas na hřišti Villarrealu, zvítězil 3:2 a má navíc zápas k dobru.

V 26. minutě zápasu Atlético - Barcelona vypálil zpoza vápna domácí útočník Griezmann, s jeho tvrdou střelou si ale poradil gólman Ter Stegen. Barcelona byla blízko gólu vzápětí, po závaru ve vápně Atlética ale míč skončil pouze na tyči. Domácí brankář Oblak si následně poradil s Messiho přímým kopem či Piquého šancí.

V úvodu druhého dějství se do šance dostal Suárez, útočník Barcelony ale netrefil branku. Na druhé straně Ter Stegen znovu vychytal Griezmanna. V 64. minutě už se skóre změnilo, když se k odraženému míči dostal Rafinha a barcelonský záložník dal první ligový gól od 29. října.

Vedení katalánskému klubu vydrželo jen šest minut, poté si na Kokeho přímý kop naskočil Godín a hlavou přesně zakončil. Uruguayský stoper dal druhou branku v sezoně, před vlastními fanoušky se ale prosadil po více než dvou letech.

Hosté přesto dokázali získat všechny body, když čtyři minuty před koncem Messi dorazil vlastní střelu za Oblakova záda. Zatímco kouč Luis Enrique prožil úspěšné jubilejní 100. ligové utkání na lavičce Barcelony, jeho protějšek Diego Simeone neuspěl při 300. soutěžním duelu v pozici trenéra Atlética.

První šanci utkání mezi Villarrealem a Realem měl domácí Gaspar, jehož křížnou střelu zneškodnil gólman Navas. Na druhé straně byl blízko gólu Benzema, Asenjo však včas zasáhl. Domácí ale byli o trochu aktivnější, další příležitost měl Castillejo, netrefil však branku.

Krátce po změně stran už ale Villarreal skóroval, když se Trigueros dostal k odraženému míči a chladnokrevně zakončil. V 56. minutě navíc navýšil náskok "Žluté ponorky" Bakambu, kterého neuhlídal kapitán Realu Ramos.

Hosté posléze začali být aktivnější v ofenzivě. Nejprve Ronaldo střelou z první trefil tyč, v 64. minutě už snížil po Carvajalově centru hlavou Bale. "Bílý balet" tak skóroval ve 44. utkání v řadě. O deset minut později navíc přidal další branku, když po Brunově ruce ve vápně proměnil penaltu Ronaldo.

Obrat dokonal v 83. minutě Morata, který hlavou zužitkoval přesný Marcelův centr. Villarreal poprvé po čtyřech zápasech nebodoval a v tabulce je šestý s pětibodovou ztrátou na pátý San Sebastian.

Španělská fotbalová liga - 24. kolo:

Espaňol Barcelona - Pamplona 3:0 (17. Caicedo, 46. Jurado, 90.+2 Moreno), Atlético Madrid - FC Barcelona 1:2 (70. Godín - 64. Rafinha, 86. Messi), Bilbao - Granada 3:1 (11. Susaeta, 33. Lekue, 69. San José - 14. Carcela-González), Gijón - Vigo 1:1 (49. Gomez z pen. - 75. Aspas), Villarreal - Real Madrid 2:3 (50. Trigueros, 56. Bakambu - 64. Bale, 74. Ronaldo z pen., 83. Morata).