reklama

Nespravedlnost? Barca vyfoukla Leganés kanonýra, ten si ale náhradu přivést nesmí

Martin Braithwaite (FC Barcelona) Martin Braithwaite (FC Barcelona) autor: Reuters
Vedení Leganés neuspělo u španělského svazu (RFEF) s žádostí o možnost dodatečně přivést náhradu za útočníka Martina Braithwaitea, který zhruba tři týdny po skončení přestupového období odešel do Barcelony. Katalánský celek dostal ke koupi dánského fotbalisty od svazu výjimku s ohledem na dlouhodobé zranění Ousmane Dembélého.

Barcelona poté využila výstupní klauzule ve smlouvě osmadvacetiletého Braithwaitea a koupila ho za 18 milionů eur (asi 456 milionů korun). O záchranu bojující Leganés tak přišlo o nejlepšího střelce a navíc za něj ani nemůže přivést náhradu, protože přestupní období už ve Španělsku skončilo.

Leganés proto požádalo o výjimku, ale neuspělo. "Je to nespravedlivé rozhodnutí, které nás velmi poškodilo. Navíc ohrozilo regulérnost soutěže a práva klubů soutěžit za stejných podmínek," reagovalo v prohlášení na klubovém webu Leganés, které od příček zajišťujících záchranu dělí pět bodů.

Španělský svaz případ konzultoval i se zástupci světové federace FIFA a podle prohlášení RFEF došli společně k závěru, že nejsou žádné důvody udělit Leganés výjimku. Svaz navíc uvedl, že pokud by tak učinil, spustilo by to sérii hned několika přestupů mimo povolené období.

Projděte si tabulky elitních zahraničních fotbalových lig 2019/20 Projděte si tabulky elitních zahraničních fotbalových lig 2019/20 Prohlédněte zde
reklama