Barcelona vyrovnala výhrou v Eibaru rekord v neporazitelnosti

17. 2. 2018 20:12
Jednatřicet zápasů v řadě už nepoznali porážku hráči Barcelony.
Jordi Alba slaví branku Barcelony
Jordi Alba slaví branku Barcelony | Foto: Reuters

Madrid - Fotbalisté Barcelony vyhráli v 24. kole španělské ligy na půdě Eibaru 2:0 a v čele tabulky mají desetibodový náskok. Svěřenci trenéra Valverdeho neprohráli už 31 ligových zápasů v řadě, čímž vyrovnali rekordní klubovou sérii z let 2010 až 2011. Sevilla zvítězila 2:1 v Las Palmas a posunula na páté místo.

V Eibaru našel v 16. minutě Messi kolmicí z hloubi pole Suáreze, který udělal brankáři kličku a z úhlu rozvlnil síť. Domácí mohli vyrovnat o chvíli později, Orellanův dalekonosný pokus ale trefil pouze břevno. Před poločasovou pauzou trefil tyč na druhé straně Messi. Hvězdný Argentinec trefil v této sezoně La Ligy tyč už počtrnácté, čímž vyrovnal svůj vlastní rekord ze sezony 2011/12.

Utkání významně ovlivnila 66. minuta, kdy si za nesportovní chování vysloužil druhou žlutou kartu Orellana. Eibar už v oslabení nedokázal se zápasem nic udělat, naopak v 88. minutě pojistil Barceloně výhru Alba.

Sevilla se třetí výhrou za sebou vrátila na příčky zajišťující účast v Lize mistrů. Za třemi body ji na hřišti osmnáctého Las Palmas nasměroval z dorážky Ben Yedder. V 50. minutě zvýšil svou pátou brankou v sezoně Sarabia, za domácí pouze snížil z penalty Calleri.

Španělská fotbalová liga - 24. kolo:

Las Palmas - FC Sevilla 1:2 (82. Calleri z pen. - 35. Ben Yedder, 50. Sarabia), Eibar - FC Barcelona 0:2 (16. Suárez, 88. Alba), Alavés - La Coruňa 1:0 (61. El Haddadi), Málaga - Valencie 1:2 (27. Ideye - 80. Coquelin, 85. Parejo z pen.).