reklama

Barcelona už má náhradu za Brava, z Ajaxu přichází holandský reprezentační brankář

Jasper Cillessen Jasper Cillessen autor: Reuters
Fotbalová Barcelona pustila do Manchesteru City svou ligovou jedničku Claudia Brava. Konkurenci Marcu-Andrému ter Stegenovi přichází dělat reprezentační brankář Holandska Jasper Cillessen.

Barcelona - Fotbalová Barcelona získala nizozemského reprezentačního gólmana Jaspera Cillessena. Podepsala s ním smlouvu na pět let a Ajaxu Amsterodam za něj zaplatila 13 milionů eur (asi 351 milionů korun). Současně uvolnila chilského brankáře Claudia Brava do Manchesteru City za 18 milionů eur.

Guardiola: Pokud Hart chce, může z Manchesteru City odejít Guardiola: Pokud Hart chce, může z Manchesteru City odejít Čtěte zde

Sedmadvacetiletý Cillessen se v Barceloně popere o místo jedničky s Němcem Marcem-Andrem ter Stegenem. V Ajaxu byl poslední tři roky jedničkou a získal i pevnou pozici v nizozemské reprezentaci.

Místo mu v Barceloně uvolnil třiatřicetiletý Bravo, který přišel do katalánského klubu po mistrovství světa 2014. Pomohl jí získat dva ligové tituly a slavil s klubem i loňský triumf v Lize mistrů, v níž ale nechytal. Nyní ho zlákala nabídka Manchesteru City, kam si ho přivedl nový trenér Josep Guardiola.

"Není snadné odcházet z Barcelony po dvou fantastických letech, ale šance pracovat s Pepem Guardiolou se neodmítá," řekl Bravo. "Věřím, že pomohu k zisku mnoha trofejí," dodal.

Příchod Brava bude zřejmě znamenat další brankářský přesun, neboť z Manchesteru City chce odejít anglický reprezentační gólman Joe Hart.

reklama