Barcelona vydřela vítězství ve Valencii, Messi ve čtvrté minutě nastavení proměnil penaltu

Aktualizováno 22. 10. 2016 19:02
Až ve čtvrté minutě nastavení odvrátila fotbalová Barcelona hrozbu čtvrté bodové ztráty v sezoně. Po trefě Lionela Messiho z penalty vyhrála ve Valencii 2:3. Barca nyní vede tabulku la ligy, ovšem Atlético a Real mají ještě své zápasy devátého kola před sebou.
Lionel Messi pomohl Barceloně k vítězství dvěma góly
Lionel Messi pomohl Barceloně k vítězství dvěma góly | Foto: Reuters

Madrid - Fotbalisté Barcelony zvítězili v 9. kole španělské ligy na hřišti Valencie 3:2. O jejich výhře rozhodl až ve čtvrté minutě nastavení Lionel Messi z penalty. Zároveň však barcelonský tým utrpěl velkou ztrátu, když musel být už po čtvrthodině kvůli zranění vystřídán Andrés Iniesta. Podle prohlášení klubu má poraněné vazy v pravém koleně.

Ani zranění kapitána, kterého nahradil Ivan Rakitič, ale nezastavilo silný barcelonský vstup do zápasu. Ve 22. minutě potvrdil skvělou formu z posledních týdnů Messi ranou z kraje vápna, proti Valencii se dokázal prosadit už v desáté sezoně v řadě. Valencijští obránci marně reklamovali ofsajdové postavení jeho spoluhráče Luise Suáreze, který podle nich překážel brankáři Diegu Alvesovi ve výhledu.

Jejich frustrace se však rozplynula po změně stran, Valencii se totiž po přestávce rychle podařilo vývoj utkání otočit. V rozpětí čtyř minut se trefili Munir El Haddádí, jenž v domácím celku hostuje právě z Barcelony, a Rodrigo.

Po hodině hry ale vyrovnal sedmým gólem v sezoně Suárez a potvrdil, že proti Valencii se mu daří. Žádnému jinému týmu nedal více gólů (7) než právě jí. Zároveň se osamostatnil v tabulce nejlepších střelců španělské ligy, ale sám na prvním místě dlouho nezůstal.

Byl totiž v nastaveném čase faulován a pokutový kop proměnil Messi. Ten tak sedmou ligovou brankou následoval svého kolegu na špičku seznamu kanonýrů.

Španělská fotbalová liga - 9. kolo:

Espaňol Barcelona - Eibar 3:3 (64. Pérez, 73. Piatti, 90.+2 Baptistao - 23. Enrich, 27. vlastní Reyes, 44. Kike), Valencie - FC Barcelona 2:3 (52. El Haddádí, 56. Rodrigo - 22. a 90.+4 z pen. Messi, 62. Suárez), San Sebastian - Alavés 3:0 (22. Prieto, 57. Willian José, 87. Vela),

20:45 Granada - Gijón.