Barcelona natáhla svoji ligovou neporazitelnost už na 38 zápasů

7. 4. 2018 22:51
Barcelona porazila Léganes 3:1 a dál suverénně vede španělskou La ligu, Sevilla schytala nečekaný debakl od Viga
Lionel Messi, Ousmane Dembelé a Luis Suárez se radují z branky Barcelony
Lionel Messi, Ousmane Dembelé a Luis Suárez se radují z branky Barcelony | Foto: Reuters

Barcelona - Lionel Messi dal svůj 40. hattrick v dresu Barcelony, která vyhrála v 31. kole španělské fotbalové ligy nad Leganés 3:1. Iago Aspas pomohl Vigu také třemi góly k vítězství 4:0 nad Sevillou. Zaváhání městského rivala využil Betis a po výhře 2:0 s Eibarem se od něj odpoutal v tabulce a poskočil na páté místo.

První dnešní gól dal Messi z přímého kopu, když zakroutil míč z 26 metrů do dolní části Cuellarovy branky. Nejlepší střelec La Ligy se v této sezoně trefil z přímého kopu už pošesté, čímž vyrovnal počin svého bývalého spoluhráče Ronaldinha z ročníku 2006/07.

Argentinská hvězda následně ve 32. minutě zužitkovala Coutinhovu přihrávku a přízemní střelou k tyči zajistila Kataláncům dvoubrankové vedení.

Leganés se dokázalo vrátit do zápasu, v 68. minutě se prosadil křížnou střelou El Zhar. Definitivní rozhodnutí zařídil krátce před koncem znovu Messi, který zpracoval ve vápně centr a přehodil brankáře Cuellara.

Barcelona neprohrála v La Lize už 38 utkání v řadě, čímž vyrovnala ligový rekord San Sebastianu z let 1979 a 1980. Leganés venku prohrálo počtvrté v řadě a je čtrnácté.

Zápas ve Vigu gólově odstartovala vlastní branka Arany z konce první půle. Po přestávce během 21 minut třikrát udeřil Aspas - nejprve se prosadil po individuální akci, následně využil chybného vyběhnutí brankáře Sorii a svůj druhý hattrick v sezoně završil z rychlého protiútoku.

Sevilla nevyhrála v lize počtvrté za sebou a je mimo pohárové příčky. Od nástupu trenéra Vincenza Montelly má andaluský celek druhou nejhorší defenzivu v lize, ve 14 zápasech inkasoval 28 branek. Hůř je na tom už jen La Coruňa s 29 góly.

Španělská fotbalová liga - 31. kolo:

Alavés - Getafe 2:0 (48. Laguardia, 75. El Haddadi), Vigo - FC Sevilla 4:0 (57., 60. a 78. Aspas, 38. vlastní Arana), Betis Sevilla - Eibar 2:0 (21. León, 50. vlastní Arbilla), FC Barcelona - Leganés 3:1 (27., 32., 87. Messi - 68. El Zhar).