reklama

Barcelonské fotbalisty přebírá kouč Bilbaa, Valverde podepsal smlouvu na dva roky

Barcelonu povede třiapadesátiletý Ernesto Valverde. Barcelonu povede třiapadesátiletý Ernesto Valverde. autor: Reuters
Podle očekávání přebral fotbalisty Barcelony dosavadní trenér Bilbaa, Ernesto Valverde. Třiapadesátiletý kouč nahradí na lavičce katalánského klubu Luise Enriqueho, který se rozhodl kvůli odpočinku skončit.

Barcelona - Novým trenérem fotbalistů Barcelony byl podle očekávání jmenován Ernesto Valverde a podepsal smlouvu na dva roky. Třiapadesátiletý kouč, který minulý týden odešel z Bilbaa po skončení smlouvy, nahradí ve funkci klubovou legendu Luise Enriqueho. Ten skončil sám kvůli potřebě odpočinku.

Současná Barcelona je pro smích i k pláči. Simulanti v jejím dresu ubližují fotbalu Současná Barcelona je pro smích i k pláči. Simulanti v jejím dresu ubližují fotbalu Čtěte zde

"Je na tuto práci velmi natěšený, ale má i potřebné schopnosti a zkušenosti," řekl prezident Barcelony Josep Maria Bartomeu na tiskové konferenci. "Miluje mládežnický fotbal a je to ten správný typ trenéra pro náš klub. Mezi jeho přednostmi je i schopnost využívat pro trénink moderní technologie," dodal.

Spolu s Valverdem přicházejí i jeho dlouholetí spolupracovníci asistent Jon Aspiazu a kondiční trenér Antonio Pozanco.

Bývalý útočník Valverde byl v letech 1988 až 1990 hráčem Barcelony. Získal s ní Španělský pohár a Pohár vítězů pohárů. Bilbao trénoval od roku 2013, předloni s ním vyhrál španělský Superpohár a v uplynulé sezoně dovedl klub na sedmé místo v La Lize. Předtím koučoval Valencii, Villarreal či Espaňol, s nímž byl v roce 2007 ve finále Poháru UEFA, v zahraničí vedl Olympiakos Pireus.

Barcelona v uplynulé sezoně skončila ve španělské lize na druhém místě za Realem a neobhájila titul. V Lize mistrů vypadla ve čtvrtfinále. Získala však španělský pohár a Superpohár.

Luis Enrique tak odchází od týmu se ziskem devíti trofejí jako třetí nejúspěšnější kouč v historii katalánského klubu. Po třech sezonách na lavičce se však již cítil unavený a proto neprodloužil smlouvu.

reklama