Bayern vyhrál i díky Lewandowského hattricku 6:0 a drží senzační sérii

Aktualizováno 10. 3. 2018 20:29
Bayern na domácím trávníku neprohrál v německé lize víc než dva roky.
Překonaný brankář Christian Mathenia z Hamburku v zápase proti Bayernu.
Překonaný brankář Christian Mathenia z Hamburku v zápase proti Bayernu. | Foto: Reuters

Mnichov - Fotbalisté Bayernu Mnichov porazili v 26. kole německé ligy Hamburk jasně 6:0 a v čele tabulky mají znovu dvacetibodový náskok před Schalke. Hattrickem se na výhře podílel polský kanonýr Robert Lewandowski a oslavil jubilejní 100. bundesligový gól v dresu mnichovského velkoklubu. Bayern doma drží neporazitelnost v lize od 2. března 2016.

Úřadujícímu mistrovi se vydařil start utkání a už v první dvacetiminutovce rozhodl o vítězství. Skóre otevřel v osmé minutě Ribéry, který si obhodil brankáře Matheniu a zakončil do odkryté branky. Na francouzského fotbalistu navázal Lewandowski, který nejprve skóroval hlavou po Kimmichově centru a vzápětí zužitkoval Alabův pas.

Po změně stran Bayern pokračoval v tlaku. Trefili se Robben, který v kariéře nadělil Hamburku už deset branek, a Ribéry, jenž dal dva góly v ligovém zápase poprvé od prosince 2013. V závěru dostal Lewandowski dokonce dvě penaltové šance ke zkompletování hattricku. První pokutový kop neproměnil, druhým už nepohrdl a s 23 zásahy suverénně vévodí tabulce střelců. Hosté čekají na vítězství už 13 zápasů a v tabulce jsou předposlední.

Leverkusen v předchozích dvou domácích duelech podlehl shodně 0:2, dnes proti Mönchengladbachu ale stejným výsledkem zvítězil a posunul se na třetí pozici před Dortmund a Frankfurt. K výhře jej nasměroval v 39. minutě po Vollandově přihrávce hlavou Alario.

V nastavení pojistil tříbodový zisk Bayeru Brandt a znovu u toho byl Alario, který si připsal asistenci. Argentinský útočník se podílel na sedmi z posledních deseti bundesligových zásahů Leverkusenu: čtyři sám zaznamenal a na tři přihrál.

Hoffenheim vedl nad Wolfsburgem od 18. minuty. Gnabry poslal míč do vápna, Grillitschovu přihrávku před branku jen tečoval gólman Casteels a Schulz zakončil do odkryté branky. V závěrečné čtvrthodině domácí definitivně rozhodli, nejprve skóroval střelou z hranice pokutového území Gnabry a poté si vlastní gól dal Guilavogui.

Wolfsburg z posledních šesti duelů získal jen dva body a znovu se ho týkají záchranářské starosti. Za vítězný celek odehrál celý zápas český reprezentant Pavel Kadeřábek.

Záložník Vladimír Darida naskočil za Herthu na posledních 25 minut bezbrankového duelu s Freiburgem. Berlínský klub čeká na gólovou radost už 392 minut. Za Augsburg nenastoupil ve vítězném duelu v Hannoveru (3:1) Jan Morávek.

Německá fotbalová liga - 26. kolo:

Bayern Mnichov - Hamburk 6:0 (12., 19. a 90. z pen. Lewandowski, 8. a 81. Ribéry, 55. Robben), Hannover - Augsburg 1:3 (37. Sané - 26. a 83. Gregoritsch, 45.+2 Kačar), Hertha Berlín - Freiburg 0:0, Hoffenheim - Wolfsburg 3:0 (18. Schulz, 77. Gnabry, 80. vlastní Guilavogui), Leverkusen - Mönchengladbach 2:0 (39. Alario, 90.+3 Brandt).