Bayern díky Robbenovi a Lewandowskému otočil zápas v Mohuči a dotáhl se na Lipsko

2. 12. 2016 22:48
Bavorský velkoklub v Mohuči prohrával už po čtyřech minutách, nakonec ale zápas díky třem brankám otočil.
Lewandowski slaví branku Bayernu
Lewandowski slaví branku Bayernu | Foto: Reuters

Berlín - Fotbalisté Bayernu Mnichov zvítězili v předehrávce 13. kola v Mohuči 3:1 a dotáhli se na vedoucí Lipsko, které má k dobru sobotní zápas se Schalke. Po třech soutěžních zápasech bez výhry si obhájce titulu připsal druhý plný bodový zisk za sebou.

Dnešní vítězství na hřišti devátého týmu tabulky se ale nerodilo lehce. Svěřenci italského trenéra Carla Ancelottiho prohrávali už po čtyřech minutách poté, co domácí poslal po vydařené individuální akci do vedení Kolumbijec Jhon Córdoba.

Poté však začal úřadovat Nizozemec Arjen Robben. Ten nejprve přihrál na vyrovnávací gól polskému kanonýrovi Robertu Lewandowskému, druhý vstřelil hlavičkou sám z bezprostřední blízkosti. Výhru Bayernu zpečetil v nastaveném čase z přímého kopu devátým gólem sezony Lewandowski.