Bayern doma dostal čtyři góly od druholigového soupeře, díky penaltě však postoupil

3. 4. 2019 23:37
Fotbalisté Bayernu Mnichov až po velkém boji postoupili do semifinále Německého poháru. Bavorský favorit v dramatickém čtvrtfinálovém utkání doma v dlouhém oslabení udolal druholigový Heidenheim 5:4. Postoupily rovněž Brémy, kterým výhru 2:0 na stadionu Schalke vychytal Jiří Pavlenka.
Robert Lewandowski (vlevo) slaví s Joshuou Kimmichem gól z penalty, kterým rozhodl o postupu Bayernu před Heidenheim | Foto: Reuters

Bayern poslal do vedení ve 12. minutě Goretzka, ale jeho spoluhráč Süle vzápětí dostal červenou kartu. Hosté do poločasu využili početní výhodu a otočili skóre po gólech Glatzela a Schnatterera.

Němečtí mistři po změně stran přidali a mezi 53. a 65. minutou se prosadili Müller, střídající Lewandowski a Gnabry. Hráči Heidenheimu se ani za stavu 2:4 nevzdali: Glatzel nejprve snížil a v 77. minutě z penalty dokonal hattrick. Bayern však větší blamáž nepřipustil a v 84. minutě zápas rozhodl Lewandowski rovněž z pokutového kopu.

Fotbalový Německý pohár - čtvrtfinále:

Bayern Mnichov - Heidenheim 5:4 (55. a 84. z pen. Lewandowski, 12. Goretzka, 53. Müller, 66. Gnabry - 26., 74. a 77. z pen. Glatzel, 39. Schnatterer), Schalke 04 - Werder Brémy 0:2 (65. Rashica, 72. Klaassen).

Neapol v Serii A podlehla Empoli a na Juventus ztrácí 18 bodů

Fotbalisté Neapole ve 30. kole italské ligy prohráli na hřišti nováčka Empoli 1:2 a z druhého místa tabulky ztrácejí už 18 bodů na vedoucí Juventus Turín.

Empoli poslal do vedení ve 28. minutě Farias střelou, kterou do branky tečoval bývalý hráč domácích Zieliňski. Polský záložník si spravil chuť krátce před pauzou a dělovkou pod břevno vyrovnal.

V 53. minutě nováčkovi vrátil náskok Di Lorenzo hlavičkou po rohu a Neapolští už podruhé odpověď nenašli. Empoli díky cenné výhře poskočilo těsně nad sestupové pásmo.

Italská fotbalová liga - 30. kolo:

Empoli - Neapol 2:1 (28. Farias, 53. Di Lorenzo - 44. Zieliňski), AS Řím - Fiorentina 2:2 (14. Zaniolo, 57. Perotti - 12. Pezzella, 51. Gerson), FC Janov - Inter Milán 0:4 (15. a 81. Gagliardini, 40. Icardi z pen., 54. Perišič), FC Turín - Sampdoria Janov 2:1 (34. a 45.+1 Belotti - 83. Gabbiadini), Frosinone - Parma 3:2 (13. Pinamonti, 45.+2 Valzania, 90.+13 Ciofani z pen. - 18. Barilla, 58. Ceravolo z pen.), Spal Ferrara - Lazio Řím 1:0 (89. Petagna z pen.).

Poznámka: Chievu byly odečteny 3 body za falšování účetnictví.

Manchester City po výhře nad Cardiffem znovu vede anglickou ligu

Fotbalisté Manchesteru City v anglické lize porazili Cardiff 2:0 a vrátili se do čela tabulky. Obhájci titulu po 32 odehraných zápasech vedou o bod před Liverpoolem. Tottenham při premiéře na novém stadionu zdolal Crystal Palace rovněž 2:0 a je třetí. Chelsea, která ve čtvrtfinále Evropské ligy narazí příští čtvrtek na pražskou Slavii, vyhrála nad Brightonem 3:0 a poskočila na pátou pozici.

Manchester City otevřel skóre už v šesté minutě, kdy se De Bruyne trefil z velkého úhlu. Krátce před pauzou zvýšil Sané křížnou přízemní ranou. Domácí měli drtivou převahu i po změně stran, ale Cardiff podržel brankář Etheridge. Úřadující mistři vyhráli osmé ligové utkání za sebou.

Tottenham Hotspur Stadium nabídl 60 tisícům diváků před výkopem spektakulární ohňostroj. Prvního ligového gólu se fanoušci dočkali v 55. minutě, kdy se tečovanou střelou prosadil Son Hung-min. Asistující Eriksen pak v 80. minutě přidal druhou branku. Spurs zvítězili poprvé po pěti kolech, během nichž získali jediný bod. Čtvrtý Arsenal na severolondýnského rivala ztrácí bod, ale má zápas k dobru.

Chelsea poslal do vedení v 38. minutě Giroud první ligovou trefou od loňského listopadu. Po hodině hry zvýšil Hazard po přihrávce Loftuse-Cheeka, jemuž o chvíli později zase připravil gól hvězdný belgický reprezentant. Chelsea hrála v sestavě: Arrizabalaga - Azpilicueta (73. Zappacosta), Christensen, David Luiz, Emerson - Kanté, Jorginho, Loftus-Cheek (82. Kovačič) - Hudson-Odoi, Giroud, Hazard (84. Willian).

Anglická fotbalová liga:

27. kolo: Chelsea - Brighton 3:0 (38. Giroud, 60. Hazard, 63. Loftus-Cheek). 31. kolo: Tottenham - Crystal Palace 2:0 (55. Son Hung-min, 80. Eriksen). 33. kolo: Manchester City - Cardiff 2:0 (6. De Bruyne, 45. Sané).

Real nestačil na Valencii a prohrál poprvé od Zidanova návratu

Fotbalisté Realu Madrid ve 30. kole španělské ligy prohráli ve Valencii 1:2 a poprvé od návratu trenéra Zinédina Zidana nebodovali. "Bílý balet" z třetího místa tabulky ztrácí 13 bodů na vedoucí Barcelonu.

Real pod Francouzem Zidanem doma porazil Celtu Vigo (2:0) i Huescu (3:2), ale ve Valencii narazil. Domácí poslal do vedení ve 35. minutě Guedes přesnou střelou, v 83. minutě přidal pojistku Garay, který se proti bývalému klubu prosadil hlavou po rohu.

Porážku madridského týmu v nastavení už pouze zmírnil Benzema rovněž hlavičkou po rohovém kopu. Valencie poskočila na pátou příčku.

Španělská fotbalová liga - 30. kolo:

Valencie - Real Madrid 2:1 (35. Guedes, 83. Garay - 90.+3 Benzema), Bilbao - Levante 3:2 (5. Yuri, 27. vlastní Fernández, 90.+3 Muniaín z pen. - 51. Roger Martí z pen., 89. Cabaco), Eibar - Vallecano 2:1 (64. Charles, 74. León - 40. Pozo), Huesca - Vigo 3:3 (63. Enric Gallego, 71. Ávila, 73. Pulido - 14. Méndez, 57. Aspas, 81. Budibúz).

Francouzská fotbalová liga - 30. kolo:

Montpellier - Guingamp 2:0 (22. Delort, 78. Ristič), Štrasburk - Remeš 4:0 (45.+2 a 76. z pen. Da Costa, 46. a 69. Goncalves).