Bayern si proti Daridově Herthě pojistil vedení v lize

5. 2. 2021 21:59
Fotbalisté Bayernu Mnichov zdolali v předehrávce 20. kola Herthu Berlín 1:0 a díky pátému vítězství v řadě si před odjezdem na mistrovství světa klubů do Kataru pojistili vedení v tabulce německé ligy.
Kingsley Coman z  Bayernu Mnichov slaví gól v síti Herthy Berlín
Kingsley Coman z Bayernu Mnichov slaví gól v síti Herthy Berlín | Foto: Reuters

Hertha, v jejímž dresu nastoupil v základní sestavě Vladimír Darida, utrpěla čtvrtou porážku za sebou a ocitla se na hraně zóny sestupu.

Bayern se mohl dostat do vedení už ve 12. minutě, polský kanonýr Robert Lewandowski ale nařízenou penaltu neproměnil. Držitel Zlatého míče pro nejlepšího fotbalistu světa se ze značky pokutového kopu mýlil poprvé po více než dvou letech.

Už o necelých deset minut později ale skóroval Kingsley Coman a další gól už v zápase nepadl. Hertha prohrála i druhý zápas pod vedením nového trenéra Pala Dardaie.