Bayern nastřílel Hoffenheimu pět branek a vede bundesligu o 16 bodů

Aktualizováno 27. 1. 2018 20:43
Bayern otočil utkání proti Hoffenheimu a zvítězil 5:2. Hosté s Pavlem Kadeřábkem v sestavě získali z posledních čtyř zápasů jediný bod.
Arturo Vidal (vlevo), Sandro Wagner a Robert Lewandowski slaví gól Bayernu.
Arturo Vidal (vlevo), Sandro Wagner a Robert Lewandowski slaví gól Bayernu. | Foto: Reuters

Mnichov - Fotbalisté Bayernu Mnichov otočili duel 20. kola německé ligy s Hoffenheimem a zvítězili 5:2. V čele tabulky mají náskok 16 bodů před Schalke, které vyhrálo 2:0 ve Stuttgartu. Potřetí za sebou remizoval Dortmund, alespoň bod proti Freiburgu zachránil gólem na 2:2 ve třetí minutě nastavení Jeremy Toljan. Lipsko též jen remizovalo 1:1 s předposledním Hamburkem.

Bayern nezačal doma proti Hoffenheimu vůbec dobře. Už ve druhé minutě Kimmich zasáhl ve vápně Gnabryho, nařízenou penaltu sice Ulreich faulovanému forvardovi chytil, na Uthovu dorážku už ale nestačil. Krátce poté zvýšil povedenou střelou ze střední vzdálenosti Gnabry.

Svěřenci nejstaršího bundesligového trenéra Juppa Heynckese (72 let) ale utkání proti týmu naopak nejmladšího kouče Juliana Nagelsmanna (30) otočili. Ještě do přestávky srovnali Lewandowski, jenž skóroval v desátém domácím ligovém duelu v řadě, a Boateng.

Poprvé od listopadu 2013 se v rámci jednoho kola trefil jak mnichovský obránce Jerome, tak jeho bratr Kevin-Prince, který v pátek přispěl k výhře Frankfurtu 2:0 nad Mönchengladbachem.

Po změně stran zajistili Bayernu sedmý tříbodový zisk v řadě Coman a Vidal a v závěru na 5:2 upravil střídající Wagner, který do mnichovského velkoklubu přestoupil v prosinci právě z Hoffenheimu.

Bayern na domácím hřišti neprohrál posledních 32 bundesligových duelů. Hoffenheim, za který odehrál celý zápas reprezentant Pavel Kadeřábek, z posledních čtyř zápasů získal jediný bod.

Obránce Schalke Naldo nastoupil ke 337. bundesligovému utkání, což z něj činí Brazilce s nejvyšším počtem startů v soutěži. Rekord oslavil ve Stuttgartu gólem ve 14. minutě, kterým nastartoval celek z Gelsenkirchenu na cestě za vítězstvím. O pět minut později skóroval z penalty Harit.

Za Dortmund tentokrát nastoupil útočník Aubameyang, ani gabonský kanonýr ale nedovedl Borussii k vítězství. Na Kagawův gól z deváté minuty zareagoval dvěma trefami Petersen, v 93. minutě ale rozhodl o dělbě bodů Toljan. Dortmund drží neporazitelnost proti Freiburgu už 14 utkání. Hosté bodovali v osmém zápase v řadě.

Gólman Borussie Roman Bürki po zápase zkritizoval část fanoušků. "Jižní tribuna nás vždy podporuje. Lidé ve východní a západní části přijdou na stadion, aby vybučeli svůj tým. Z těchto míst neslyším žádnou podporu. Bylo by lepší, kdyby zůstali doma. Posuneme balon dozadu a začne pískot. Jsou to lidi bez povědomí o fotbale. Možná nemají nic lepšího na práci," řekl.

Brémy s reprezentanty Jiřím Pavlenkou a Theodorem Gebre Selassiem remizovaly bez branek s Herthou Berlín. Werder se v desáté minutě radoval z branky, rozhodčí ji ale po zhlédnutí videa neuznal kvůli předcházejícímu faulu. Gebre Selassie se v 74. minutě dostal do velké šance, jeho hlavičku ale zneškodnil gólman Kraft. Za hosty nenastoupil záložník Vladimír Darida.

Hamburk pod novým trenérem Berndem Hollerbachem získal cenný bod v Lipsku za remízu 1:1. Domácí vedli po Brumově hlavičce, v 29. minutě ale stanovil konečné skóre Kostič. Stejným výsledkem skončil duel mezi posledním Kolínem nad Rýnem a Augsburgem.

Německá fotbalová liga - 20. kolo:

Bayern Mnichov - Hoffenheim 5:2 (21. Lewandowski, 25. Boateng, 63. Coman, 66. Vidal, 90. Wagner - 3. Uth, 12. Gnabry), Dortmund - Freiburg 2:2 (9. Kagawa, 90.+3 Toljan - 21. a 68. Petersen), Kolín nad Rýnem - Augsburg 1:1 (40. Jojič - 77. Caiuby), Lipsko - Hamburk 1:1 (9. Bruma - 29. Kostič), Stuttgart - Schalke 0:2 (14. Naldo, 19. Harit z pen.), Brémy - Hertha Berlín 0:0.