Bayern porazil Schalke a je první, Brémy s Čechy stále čekají na výhru

19. 9. 2017 22:35
Fotbalisté mistrovského Bayernu Mnichov v pátém kole německé ligy vyhráli na hřišti Schalke 3:0 a poskočili do čela tabulky o dva body před Dortmund. Ten má ale k dobru středeční zápas v Hamburku. Brémy, za které nastoupili i čeští reprezentanti Jiří Pavlenka a Theo Gebre Selassie, ve Wolfsburgu remizovaly 1:1 a dál zůstávají bez vítězství. Bayern měl od začátku převahu a ve 25. minutě otevřel skóre. Naldo zahrál v pokutovém území rukou a penaltu proměnil kanonýr Robert Lewandowski. Za čtyři minuty zvýšil James Rodríguez, jenž se trefil poprvé po letním příchodu na hostování z Realu Madrid. Čtvrt hodiny před koncem přidal třetí gól hostů Arturo Vidal.
Fotbalisté Bayernu.
Fotbalisté Bayernu. | Foto: Reuters

Německá fotbalová liga - 5. kolo:

Mönchengladbach - Stuttgart 2:0 (57. a 74. z pen. Raffael), Augsburg - Lipsko 1:0 (4. Gregoritsch), Schalke - Bayern Mnichov 0:3 (25. Lewandowski z pen., 29. James Rodríguez, 75. Vidal), Wolfsburg - Brémy 1:1 (28. Origi - 56. Bartels).