Bayernu nestačilo ani dvoubrankové vedení, v Berlíně jen remizoval

Aktualizováno 1. 10. 2017 20:13
Fotbalová Hertha Berlín s Vladimírem Daridou v sestavě obrala o body Bayern Mnichov, který na jejím hřišti vedl 2:0, ale musel se spokojit jen s remízou.
Franc Ribéry
Franc Ribéry | Foto: Reuters

Berlín - Willymu Sagnolovi premiéra v pozici hlavního trenéra fotbalistů Bayernu Mnichov nevyšla. Bavorský velkoklub ztratil v Berlíně dvoubrankové vedení a s Herthou remizoval 2:2. Vladimír Darida odehrál za domácí 80 minut. Hoffenheim s Pavlem Kadeřábkem v sestavě poprvé v nové sezoně prohrál. V sedmém kole podlehl 2:3 na hřišti Freiburgu, který si naopak připsal první vítězství.

Bayern se v Berlíně dostal do vedení už po deseti minutách, když gólman Herthy Jarstein nedosáhl na hlavičku stopera Hummelse. O chvíli později nařídil rozhodčí Osmers penaltu pro domácí, po konzultaci s videorozhodčím a zhlédnutí záběrů ji však odvolal.

Krátce po změně stran zvýšil polský kanonýr Lewandowski. Domácí se ale nevzdali a během chvíle dokázali vyrovnat. Nejprve se po pěkné akci Haragučiho trefil slovenský reprezentant Duda a vzápětí Ulreicha překonal Kalou. Ztráta bodů není jedinou starostí úřadujícího mistra, kterému se navíc zranil záložník Ribéry.

Hoffenheim, vedený mladým trenérem Julianem Nagelsmannem, začal ve Freiburgu dobře a ve 14. minutě otevřel skóre zásluhou devatenáctiletého útočníka Hacka, jenž vstřelil premiérový gól za áčko. Domácí ale během čtyř minut stav otočili po trefách Niederlechnera a Söyüncüa.

Definitivně rozhodl o prvním tříbodovém zisku domácích tři minuty před koncem Stenzel, hostům už nepomohla ani následná Schusterova vlastní branka. Hoffenheim prohrál s Freiburgem po pěti letech.

"Do zápasu jsme vstoupili dobře, rychle jsme dali gól, ale pak mělo utkání podobný průběh jako naposledy," připomněl kouč Nagelsmann čtvrteční duel v Evropské lize, v němž Hoffenheim vedl na hřišti Razgradu po Kadeřábkově gólu ze druhé minuty, nakonec ale prohrál 1:2. "Místo toho, abychom měli stále nohu na plynu, stává se každý krok těžším. Člověk nemůže vždycky vyhrát," dodal.

Duel mezi Kolínem nad Rýnem a Lipskem byl bohatý na šance na obou stranách. Po půlhodině hry oslavil první bundesligový gól v dresu Lipska Klostermann, deset minut před koncem zvýšil náskok hostů hlavičkou Poulsen. Domácí se sice vzápětí dočkali kontaktní branky, kterou zařídil Osako, na první vítězství v sezoně ale nedosáhli a zůstali s jediným bodem na dně tabulky. Lipsko se posunulo na čtvrtou příčku.

Německá fotbalová liga - 7. kolo:

Freiburg - Hoffenheim 3:2 (15. Niederlechner, 18. Söyüncü, 87. Stenzel - 14. Hack, 90.+1 vlastní Schuster), Hertha Berlín - Bayern Mnichov 2:2 (51. Duda, 56. Kalou - 10. Hummels, 49. Lewandowski), Kolín nad Rýnem - Lipsko 1:2 (82. Osako - 30. Klostermann, 80. Poulsen).