reklama

Bělorusové odstartovali fotbalovou ligu. Proč bychom neměli začít? divil se šéf svazu

I Zachar Volkov si dnes zahrál v dresu BATE Borisov v prvním kole nového ročníku běloruské ligy I Zachar Volkov si dnes zahrál v dresu BATE Borisov v prvním kole nového ročníku běloruské ligy autor: Reuters
Zatímco po celém světě se sportovní život kvůli pandemii koronaviru prakticky zastavil a jednotlivé země pozastavují soutěže, v Bělorusku se rozběhl nový ročník fotbalové ligy.

Na oba dnešní zápasy úvodního kola navíc měli fanoušci volný přístup na stadiony.

Podle šéfa běloruského fotbalového svazu Vladimira Bazanova není 51 případů nákazy koronavirem v zemi důvodem, aby se nemohlo hrát. "Proč bychom ji nemohli zahájit? Je snad v naší zemi vyhlášen výjimečný stav?" uvedl Bazanov na svazovém webu.

"Situace není kritická. Takže jsme se rozhodli zahájit ligu v ten pravý čas. Dnes," dodal.

Žádný důvod neviděl ani k uzavření stadionů a hraní před prázdnými tribunami, k čemuž se v řadě zemí uchýlili, než soutěže přerušili úplně. "Ano, mnoho zápasů v Evropě se hrálo bez diváků. Ale stejně se před stadiony scházelo množství fanoušků, takže uzavřít to by nemělo cenu," řekl Bazanov.

Zatímco Bělorusové v poklidu odstartovali nový ročník ligy, ty rozehrané dnes přerušili i v Turecku a Ukrajině. O minulém víkendu se v obou státech hrály fotbalové zápasy diváků. V Turecku však sílily hlasy z řad hráčů i trenérů po dočasném zastavení fotbalových lig.

Obavy z nákazy koronavirem dokonce přiměly nigerijského záložníka Johna Obiho Mikela, aby předčasně ukončil angažmá v Trabzonsporu. V Turecku se koronavirem nakazilo 192 lidí, z nichž tři nemoci podlehli.

Na Ukrajině se koronavirem nakazilo 18 lidí a dva zemřeli. Nejvyšší ukrajinská fotbalová soutěž se rozběhne nejdříve 4. dubna. Z evropských fotbalových lig se tak hraje už pouze právě v Bělorusku.

Zrušit MS bylo správné, vzkazuje z Ruska kapitánka. Šance na olympiádu je pořád velká Zrušit MS bylo správné, vzkazuje z Ruska kapitánka. Šance na olympiádu je pořád velká Čtěte zde
reklama