Juventus si doma poradil s Boloňou a upevnil si první místo. Krejčí hrál celý zápas

Aktualizováno 19. 10. 2019 22:55
Fotbalisté Juventusu zdolali v osmém kole italské ligy Boloňu 2:1 a pojistili si první místo.
Hráči Juventusu slaví další vítězství.
Hráči Juventusu slaví další vítězství. | Foto: Reuters

V dresu poraženého týmu odehrál celé utkání na pozici levého obránce český reprezentant Ladislav Krejčí. Bergamo neudrželo třígólové vedení na hřišti Lazia Řím a remizovalo 3:3. Ve druhé minutě nastavení vyrovnal z penalty nejlepší střelec soutěže Ciro Immobile.

Juventus poslal do vedení prudkou ranou na přední tyč Cristiano Ronaldo. Pětinásobný držitel Zlatého míče se trefil i ve svém pátém domácím zápase v sezoně. O chvíli později ale hosté vyrovnali zásluhou Danila.

Po vyrovnaném prvním poločase začali hráči "Staré dámy" zvyšovat tlak a v 54. minutě rozhodl po chybě obrany Miralem Pjanič. V úplném závěru mohl vyrovnat střídající Federico Santander, hlavičkou ale trefil břevno a jeho následné nůžky zlikvidoval brankář Gianluigi Buffon.

Juventus má v čele soutěže náskok čtyř bodů před Interem Milán, který má o zápas méně. Boloňa je na 12. místě.

V Římě to po prvním poločase vypadalo na jasnou záležitost pro Bergamo, když na dva slepené góly Luise Muriela navázal Alejandro Gómez. Argentinský záložník se v Serii A trefil poprvé v kariéře ve třech zápasech v řadě.

Trenér Lazia Simone Inzaghi udělal do druhé půle dvě změny v sestavě a jeho svěřenci se v rozmezí dvou minut dostali zpět do zápasu. V 69. minutě proměnil Immobile penaltu a o minutu později snížil na rozdíl jednoho gólu Joaquín Correa. V závěru proměnil svůj druhý pokutový kop Immobile a devátou trefou v sezoně zajistil Laziu bod.

Italská fotbalová liga - 8. kolo:

Lazio Řím - Bergamo 3:3 (69. z pen. a 90.+2 z pen. Immobile, 70. Correa - 23. a 28. Muriel, 37. Gómez), Neapol - Hellas Verona 2:0 (37. a 67. Milik), Juventus Turín - Boloňa 2:1 (19. Ronaldo, 54. Pjanič - 26. Danilo).