reklama

Běž, Vláďo, běž II. Český záložník Darida po týdnu opět vylepšil bundesligový rekord

Záložník Herthy Berlín Vladimír Darida s trenérem Brunem Labbadiou po prohraném utkání s Dortmundem Záložník Herthy Berlín Vladimír Darida s trenérem Brunem Labbadiou po prohraném utkání s Dortmundem autor: Reuters
Český fotbalový reprezentant Vladimír Darida po týdnu vylepšil vlastní bundesligový rekord v uběhnuté vzdálenosti za jedno utkání.

Záložník Herthy Berlín podle statistické společnosti Opta v dnešním prohraném duelu proti Dortmundu (0:1) naběhal 14,65 kilometru.

Devětadvacetiletý Darida tak překonal svůj rekord z minulé soboty, kdy v zápase s Augsburgem zdolal 14,34 kilometru a zlepšil vlastní maximum 14,16 kilometru, které držel od předloňského roku. Naběhané kilometry se v bundeslize měří od sezony 2013/14.

"Je to hezké, ale raději bych měl ve statistikách gól," uvedl Darida, jenž dnes s Herthou vyšel poprvé po restartu soutěže po koronavirové pauze bodově naprázdno.

Běž, Vláďo, běž. Darida překonal vlastní bundesligový rekord Běž, Vláďo, běž. Darida překonal vlastní bundesligový rekord Čtěte zde
reklama