reklama

Bezvědomí a spousta krve. Jimenez při střetu s Luizem utrpěl frakturu lebky

Zraněný Raúl Jimenéz po souboji s Davidem Luizem. Zraněný Raúl Jimenéz po souboji s Davidem Luizem. autor: Reuters
Večerní utkání Premier League mezi Arsenalem a Wolverhamptonem bylo přerušeno už po pěti minutách. Po rohovém kopu se ošklivě srazili domácí stoper David Luiz s kanonýrem Vlků Raúlem Jimenézem.

V přímém přenosu televize raději ani nepouštěla opakované záběry. Jimenéz po hlavičkovém souboji zůstal bezvládně ležet na trávníku, vyděšení spoluhráči odvraceli zrak.

Lékaři mexického útočníka okamžitě připojili na dýchací přístroj a odvezli do nemocnice. Kvůli ošetřování se nehrálo téměř čtvrt hodiny. Ve druhém poločase pak přišla zpráva o tom, že se Jimenéz v nemocnici probral a komunikoval s okolím.

Lékaři v jeho případě odhalili frakturu lebky, kvůli které musel být Jimenez operován. "Raúl je v pořádku po operaci, kterou absolvoval v londýnské nemocnici. Již měl možnost se vidět se svou partnerkou Danielou a nyní odpočívá. Ještě ale zůstane několik dní pod dohledem, než začne proces jeho zotavování. Klub by touto cestou rád poděkoval zdravotnickému personálu Arsenalu i všem ostatním, kteří mu díky včasné reakci tak pomohli," uvedli Wolves v tiskové zprávě.

David Luiz dopadl o něco lépe. Utrpěl sice krvavé zranění hlavy, vědomí ale neztratil a po ošetření a obvázání tržné rány pokračoval v utkání. Jeho výkon ale nebyl ideální, hosté se přes obranu Gunners v první půli dvakrát snadno prosadili a ujali se vedení 2:1, které udrželi až do závěrečného hvizdu. 

"Špatný den pro nás. Musíme ale bojovat až do konce. Jsem tu však také proto, abych vám všem poděkoval za povzbudivé zprávy, a chci také poprosit, abyste se modlili za Raúla Jiméneze. Brzy se uzdrav, brácho," vzkázal Luiz na sociálních sítích.

Incident se stal v době, kdy se čím dále více připomínají a analyzují dlouhodobé následky zranění hlavy ve fotbalu. Hráčská unie v Anglii dokonce volala po omezení hlavičkování na trénincích kvůli obavám z možné spojitosti s vývojem demence v pozdějším životě.

Frakturu lebky utrpěl v říjnu 2006 při kolizi se Stephenem Huntem z Readingu i český brankář ve službách Chelsea Petr Čech. Sám pak po uzdravení pomáhal po podobném zranění záložníkovi Hullu Ryanu Masonovi, jemuž praskla lebka v lednu 2017 shodou okolností během duelu s Chelsea po hlavičkovém souboji s obráncem Garym Cahillem.

reklama