Bizarní spor o večeři pro Sona. Mourinho se po porážce pustil do trenéra United

yac yac
12. 4. 2021 12:39
Nejspíš to byl jen další z oblíbených zastíracích manévrů, jímž chtěl José Mourinho překrýt porážku, která odsouvá Tottenham dál od Ligy mistrů. Pokud ano, povedlo se. Po zápase Spurs s Manchesterem United, který domácí v neděli prohráli 1:3, se nemluví o ničem jiném než o večeři pro Son Hung-mina.
José Mourinho se Sonem a Fredem
José Mourinho se Sonem a Fredem | Foto: Reuters

A čím si korejský forvard debatu o svém jídle vysloužil?

Ve 35. minutě utkání mohli jít United do vedení, když se po pohledné kombinaci prosadil Edinson Cavani. Ale nestalo se. I kvůli upozorněním hráčů Tottenhamu a polehávání Sona se rozhodčí rozhodli celou situaci přezkoumat na videu a nakonec branku odvolali, neboť skórování předcházel letmý dotyk prstů Scotta McTominaye ve tváři korejského fotbalisty.

"Byl to naprosto regulérní gól. Prostě rozhodčího oklamali," komentoval celou situaci trenér Manchesteru Ole Gunnar Solskjaer. "Musím říct, že kdyby takhle tři minuty polehával můj syn a deset spoluhráčů mu pomáhalo na nohy, tak by nedostal najíst."

Solskjaer obvinil po zápase Sona ze simulování. Inkriminovanou situaci si můžete prohlédnout zhruba od času 1:00

United ale nakonec neuznaný gól mrzet nemusel. A to i přesto, že krátce po něm inkasovali právě z kopačky Sona, který zařídil Spurs poločasové vedení. Ve druhé půli rudí ďáblové zápas brankami Freda, Cavaniho a Greenwooda otočili.

Což mimo jiné znamená, že Tottenham nyní na čtvrtou příčku West Hamu, která jako poslední zajišťuje postup do příštího ročníku Ligy mistrů, ztrácí šest bodů.

A tak se není co divit, že se Solskjaerových slov o jídle chytil po zápase José Mourinho, trenér Tottenhamu, který je pověstný také svým uměním odvádět pozornost od výkonů svých svěřenců.

"Musím říct, že mě Oleho slova na adresu Sonnyho velmi překvapila. Chtěl bych říci, že Sonny má štěstí, že je jeho otcem lepší člověk než Ole. Já jsem taky táta a jako otec musíte dát dětem najíst, ať dělají, co dělají. Dokonce i kdybyste kvůli tomu měli krást," prohlásil na tiskové konferenci portugalský kouč.

Sonův otec je lepší člověk než Ole, reagoval na Solskjaerova slova José Mourinho:

Ani slova o tom, kdo je, či není lepší otec ale nezastřou skutečnost, že pozice José Mourinha visí po nedělní porážce s United na vlásku. Podle některých anglických médií už dokonce majitelé Spurs rozhodli o jeho vyhazovu.