reklama

Brankář Drobný prodloužil smlouvu v Brémách

Jaroslav Drobný (Hamburger SV) Jaroslav Drobný (Hamburger SV) autor: Reuters
"V Brémách jsem spokojený a fotbal si pořád užívám. Moc rád předám zkušenosti mladším spoluhráčům," prohlásil osmatřicetiletý Drobný.

Brémy - Český brankář Jaroslav Drobný bude i nadále působit v Brémách. Osmatřicetiletý fotbalista dnes s německým klubem podepsal novou roční smlouvu. Ve Werderu bude pokračovat po boku krajanů, gólmanské jedničky Jiřího Pavlenky a obránce Theodora Gebre Selassieho.

"Jsme rádi, že Drobo u nás zůstane i v nadcházející sezoně. S jeho zkušenostmi je při trénincích velmi důležitou částí mladého brankářského týmu. Navíc kdyby nastoupil, tak zápasy bundesligy už jsou pro něj rutinní záležitost," prohlásil výkonný ředitel Werderu Frank Baumann.

"V Brémách jsem spokojený a fotbal si pořád užívám. Moc rád předám zkušenosti mladším spoluhráčům," přidal Drobný, který do Brém přišel v červnu 2016 po šesti letech v Hamburku. V první sezoně za Werder odchytal deset zápasů, v uplynulém ročníku už byl jen náhradníkem.

V české lize Drobný nastupoval za České Budějovice a za sebou má také angažmá v Panioniosu, Fulhamu, Haagu, Ipswichi, Bochumi a Hertě Berlín. Za reprezentaci odchytal sedm zápasů.

reklama