Brémy doma rozstřílely Augsburg, Pavlenka udržel čisté konto

10. 2. 2019 18:07
Fotbalisté Werderu Brémy zvítězili v 21. kole německé ligy nad Augsburgem 4:0. Dva góly vstřelil záložník Milot Rashica. Český brankář Jiří Pavlenka pochytal všechny tři střely, které na něj v zápase mířily, a připsal si čtvrtou nulu v tomto bundesligovém ročníku. Hosté nenavázali na minulé kolo, kdy hattrickem útočníka Alfreda Finnbogasona porazili Mohuč 3:0. Düsseldorf vyhrál nad Stuttgartem 3:0, trápící se hosté čekají na vítězství už osm zápasů.
Jiří Pavlenka
Jiří Pavlenka | Foto: Milan Kammermayer

Brémy vedly 3:0 už po 28 minutách, když se dvakrát trefil kosovský záložník Rashica a jednu branku přidal dvacetiletý útočník Eggestein. Rashica se gólově prosadil také v úterním pohárovém duelu proti Dortmundu, který Werder vyhrál v penaltovém rozstřelu a postoupil do čtvrtfinále.

Ve druhém poločase pak čtvrtým gólem korunoval výhru domácích Mohwald. Brémy zvítězily po dvou remízách, Augsburg má po čtyřech prohrách z posledních pěti utkání náskok tří bodů na sestupové pozice.

Düsseldorf šel do vedení ve 34. minutě po trefě Karamana, pro kterého to byla první branka v tomto bundesligovém ročníku. Ve druhé půli pak skórovali ještě Fink a Raman.

Domácí získali z posledních pěti duelů deset bodů a šplhají tabulkou. Šestnáctý Stuttgart naopak čeká na vítězný ligový zápas od poloviny prosince, kdy porazil Herthu 2:1.

Německá fotbalová liga - 21. kolo:

Brémy - Augsburg 4:0 (5. a 28. Rashica, 27. Eggestein, 83. Mohwald), Düsseldorf - Stuttgart 3:0 (34. Karaman, 49. Fink, 85. Raman).

1. Dortmund 21 15 5 1 54:23 50
2. Bayern Mnichov 21 14 3 4 47:24 45
3. Mönchengladbach 21 13 3 5 41:21 42
4. Lipsko 21 11 5 5 38:18 38
5. Eintracht Frankfurt 21 9 6 6 40:27 33
6. Leverkusen 21 10 3 8 37:32 33
7. Wolfsburg 21 9 5 7 32:30 32
8. Hertha Berlín 21 8 7 6 34:31 31