Brémy oslavují Gebre Selassieho. Český obránce zařídil v závěru gólem remízu

25. 8. 2018 17:52
Nováček Norimberku s Ondřejem Petrákem v sestavě prohrál v Berlíně s Herthou 0:1.
Theo Gebre Selassie na ilustrační fotografii.
Theo Gebre Selassie na ilustrační fotografii. | Foto: ČTK

Berlín - Fotbalisté Brém v úvodním kole německé ligy zachránili domácí remízu 1:1 s Hannoverem díky gólu obránce Theodora Gebreho Selassieho, který se trefil v 85. minutě. Za Werder chytal další český reprezentant Jiří Pavlenka.

V Brémách se vše podstatné stalo až v závěrečné čtvrthodině. Nejprve v 77. minutě střídající Hendrik Weydandt převzal pas za obranu a sám před Pavlenkou nezaváhal. Krátce před koncem na zadní tyči srovnal hlavou volný Gebre Selassie. Jeho branku potvrdil hlavní sudí až po konzultaci s videorozhodčím.

Druhé mužstvo minulého ročníku Schalke prohrálo ve Wolfsburgu 1:2. Domácí ve 33. minutě poslal do vedení John Anthony Brooks. Hosté přes vyloučení Matiji Nastasiče vyrovnali v 85. minutě zásluhou penalty střídajícího Nabila Bentaleba. O výhře "Vlků" rozhodl v nastaveném čase další náhradník Daniel Ginczek, letní posila ze Stuttgartu.

Nováček Norimberku s Ondřejem Petrákem v sestavě prohrál v Berlíně s Herthou 0:1. O výhře domácího týmu rozhodl ve 27. minutě útočník Vedad Ibiševič. Jeho spoluhráč Vladimír Darida chyběl kvůli zranění kolena. Za Norimberk v 84. minutě neproměnil penaltu Mikael Ishak.

Německá fotbalová liga - 1. kolo:

Brémy - Hannover 1:1 (85. Gebre Selassie - 76. Weydandt), Düsseldorf - Augsburg 1:2 (39. Raman - 57. Hinteregger, 76. Hahn), Freiburg - Eintracht Frankfurt 0:2 (10. Müller, 82. Haller), Hertha Berlín - Norimberk 1:0 (27. Ibiševič), Wolfsburg - Schalke 2:1 (33. Brooks, 90.+4 Ginczek - 86. Bentaleb z pen.), Mönchengladbach - Leverkusen 2:0 (55. Hofmann z pen., 58. Johnson).