Brémy porazily v derby Hamburk a útočí na pohárové příčky

Aktualizováno 16. 4. 2017 19:30
Gólem čtvrt hodiny před koncem zápasu rozhodl Werder Brémy o vítězství v severoněmeckém derby proti Hamburku 2:1.
Radost fotbalistů Brém
Radost fotbalistů Brém | Foto: Reuters

Berlín - Brémy porazily v severoněmeckém derby Hamburk 2:1 a v tabulce německé fotbalové ligy ztrácejí jen dva body na umístění zajišťující účast v Evropské lize. O vítězství rozhodl gólem čtvrt hodiny před koncem Florian Kainz. Český reprezentant Theodor Gebre Selassie odehrál v dresu vítězů celý zápas.

Poslední Darmstadt zaskočil na vlastním hřišti Schalke a vyhrál 2:1. Rozhodl Gondorfův gól ze třetí minuty nastavení.

Souboj regionálních rivalů začal lépe Hamburk, už v 6. minutě poslal hosty do vedení přesnou hlavičkou Michael Gregoritsch. Německý záložník vstřelil Brémám čtyři ze svých dosavadních deseti bundesligových branek.

Domácí vyrovnali čtyři minuty před koncem první půle. Pohlednou kombinaci zakončil Max Kruse, pro něhož to byl sedmý bundesligový gól v roce 2017.

Oboustranně útočně vedené utkání rozhodl v 75. minutě střídající Kainz, jenž využil Kruseho kolmice za obranu a levačkou překonal brankáře Matheniu. Rakouský záložník Werderu tak zajistil svému týmu čtvrtou domácí výhru v řadě, Brémy navíc už devět utkání neprohrály. Hamburk zůstal na 14. místě s náskokem jednoho bodu na barážovou pozici.

Darmstadt se dostal do vedení v 11. minutě, kdy Vrančič uklidil do prázdné brány přesnou Hellerovu přihrávku. Hráči Schalke po zbytek zápasu dobývali obranu Darmstadtu, místy drtivý tlak ale k obratu nevedl.

V 57. minutě neproměnil hostující útočník Burgstaller pokutový kop, Schalke přesto vyrovnalo o čtvrt hodiny později zásluhou obránce Cokeho. Hosté dohrávali zápas v deseti, když byl po druhé žluté kartě vyloučen Kehrer. A domácí přesilovku nakonec využili, v 93. minutě se po standardní situaci prosadil z dorážky Gondorf.

Darmstadt si připsal páté vítězství v sezoně a ukončil čtyřzápasovou sérii porážek. Přesto zůstal poslední s desetibodovou ztrátou na 17. Ingolstadt. Schalke je na 11. místě.

Německá fotbalová liga - 29. kolo:

Brémy - Hamburk 2:1 (41. Kruse, 75. Kainz - 6. Gregoritsch), Darmstadt - Schalke 2:1 (11. Vrančič, 90.+3 Gondorf - 75. Coke).