Brémy s dvěma českými hráči porazily Wolfsburg, Pavlenka inkasoval z doražené penalty

11. 2. 2018 20:16
Brankář Jiří Pavlenka a Theo Gebre Selassie se podíleli na vítězství Brém v zápase proti Wolfsburgu. Stuttgart doma porazil Mönchengladbach.
Theo Gebre Selassie (druhý zprava) se raduje se spoluhráči z Brém
Theo Gebre Selassie (druhý zprava) se raduje se spoluhráči z Brém | Foto: Reuters

Berlín - Fotbalisté Brém ve 22. kole německé ligy doma porazili Wolfsburg 3:1 a v tabulce se vzdálili na tři body barážové příčce. Brankář Werderu Jiří Pavlenka zlikvidoval penaltu, ale z dorážky už inkasoval.

Brémám, za které nastoupil i další český reprezentant Theo Gebre Selassie, výborně vyšel úvodní poločas. Už ve čtvrté minutě otevřel skóre Ludwig Augustinsson a krátce před pauzou zvýšil Florian Kainz. Obě branky spoluhráčům připravil Zlatko Junuzovic.

Domácí si ve 49. minutě zápas zkomplikovali a nabídli Wolfsburgu pokutový kop, který přes výborný Pavlenkův zákrok nadvakrát proměnil Paul Verhaegh. Werder však větší drama nepřipustil a v 72. minutě přidal pojistku opět Kainz. V závěru byl brankář Brém po jednom z odkopů na hřišti ošetřován, ale utkání dochytal.

Ve druhém dnešním bundesligovém duelu nováček Stuttgart na svém hřišti zdolal Mönchengladbach 1:0 gólem Daniela Ginczeka z páté minuty.

Německá fotbalová liga - 22. kolo:

Stuttgart - Mönchengladbach 1:0 (5. Ginczek), Brémy - Wolfsburg 3:1 (40. a 72. Kainz, 4. Augustinsson - 49. Verhaegh).