Brémy trefa Gebreho nespasila, Pavlenka dostal od Leverkusenu čtyři góly

18. 5. 2020 22:44
Český fotbalista Brém Theodor Gebre Selassie v německé lize skóroval, předposlednímu Werderu ale návrat po dvouměsíční koronavirové pauze nevyšel a pátému Leverkusenu podlehl 1:4.
Hvězda Leverkusenu Kai Havertz překonává Jiřího Pavlenku.
Hvězda Leverkusenu Kai Havertz překonává Jiřího Pavlenku. | Foto: Reuters

Domácího brankáře Jiřího Pavlenku v dohrávce 26. kola dvakrát překonal Kai Havertz a jednou Mitchell Weiser s Keremem Demirbayem.

V úvodu zápasu jakoby se oba týmy na prázdném stadionu hledaly. Hned první větší šance ale ve 28. minutě skončila gólem. Diaby po rychlém úniku nacentroval a Havertz umístěnou hlavičkou nedal Pavlenkovi šanci.

Brémy odpověděly už za dvě minuty, když si na Bittencourtův roh naběhnul Gebre Selassie a pohotovým zakončením vyrovnal. Pro třiatřicetiletého obránce to byla druhá ligová branka v sezoně a jubilejní dvacátá v bundesligové kariéře.

Bayer si vzal vedení zpátky už ve 33. minutě díky další Havertzově trefě. Po hodině hry přidal pojistku Weiser třetí přesnou hlavičku. V 78. minutě uzavřel skóre Demirbay, jenž tentokrát Pavlenku tváří v tvář přehodil.

Werder prodloužil sérii bez vítězství na sedm kol a z toho pošesté prohrál, V tabulce ztrácí pět bodů na šestnáctý Düsseldorf, který drží barážovou příčku. Brémy však mají utkání k dobru.

Leverkusen v lize pošesté za sebou neprohrál a během této šňůry popáté zvítězil. Čtvrtému Lipsku se mužstvo trenéra Petera Bosze přiblížilo na jediný bod.

Německá fotbalová liga - 26. kolo:

Brémy - Leverkusen 1:4 (30. Gebre Selassie - 28. a 33. Havertz, 61. Weiser, 78. Demirbay).